МОН створить умови для вивчення мов нацменшин – Освіта.UA

[ad_1]

МОН створить умови для вивчення мов нацменшин

Міністерство освіти і культури розробило План заходів щодо підвищення якості освіти мовами корінних народів

Міністерство освіти і науки розробило План заходів щодо створення умов для підвищення якості освіти державною мовою та мовами корінних народів і національних меншин (громад) у школах.

Метою документа є сприяння розвитку мов корінних народів і національних громад, а також надання можливостей для розвитку та збереження етнокультурної ідентичності учнів.

Презентація та обговорення документа відбулися 1 березня за підтримки Ради Європи.

У заході взяли участь понад 100 представників посольств країн, мови яких викладаються як мови національних меншин; школи з класами для представників національних меншин; громадські та неурядові організації, обласні управління освіти.

У плані дій визначено напрями роботи та заходи, спрямовані на те, щоб допомогти управлінцям освіти та вчителям забезпечити високоякісну мовну освіту для корінних народів і національних громад.

На карті перераховані конкретні кроки та завдання, які необхідно реалізувати для забезпечення ефективної реалізації законів та нормативно-правових актів, враховуючи інтереси та потреби представників корінного населення.

За словами заступника міністра освіти і науки Євгена Кудрявця, освіта має бути однаково доступною та якісною для всіх українських дітей.

«Цей підхід використовувався для створення дорожньої карти. Одним із критеріїв ефективності такої системи є успішна інтеграція дитини в суспільство під час і після навчання, можливість бути його частиною, працювати, навчатися у ВНЗ. Тому ми системно підійшли до цього питання і підійшли до змін ширше питання проведення уроків», – зазначив заступник міністра.

Дорожня карта передбачає формування та вдосконалення законодавчої та нормативно-правової бази, створення умов для підвищення якості освіти, підвищення кваліфікації педагогічних працівників, а також організацію та проведення консультацій з представниками корінних громад та національних меншин з питань освіти.[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ