МОН розпочало підготовку до пілотної реформи середньої спеціальної освіти

[ad_1]

МОН розпочало підготовку до пілотної реформи середньої спеціальної освіти

Заклади будуть першими, хто розроблятиме та застосовуватиме нові моделі навчання та навчальні програми

Міністерство освіти і науки розпочало підготовку до пілотної реформи середньої спеціальної освіти. Пілот реформи профільної освіти в 10-12 класах пройде в 30 українських школах, які мають бути перетворені на ліцеї.

Ці середні школи розроблятимуть і застосовуватимуть нові моделі та навчальні програми, а потім поділяться цим досвідом з іншими школами країни.

У рамках підготовки до пілоту ці заклади розроблять стратегію розвитку, визначать профілі та формуватимуть напрямки навчання, яким віддають перевагу студенти.

Як повідомили в Міносвіти, до розробки факультативних занять залучатимуть вчителів цих загальноосвітніх навчальних закладів.

Предмети за вибором проводитимуться як з метою поглиблення обраного учнем профілю навчання, так і для загального розвитку.

МОН очікує, що з кожним класом досвід роботи все більше впливатиме на вибір предмета, оскільки, згідно з проектом Національного стандарту середньої спеціальної освіти, в 11 класі він становить 50% навчального часу.

Пілотна робота проходитиме у два етапи.

Спочатку робота над стратегією триватиме з червня по листопад 2024 року.

Цей етап передбачає розробку стратегії розвитку університету на наступні три роки, визначення профілю навчання та аналіз середовища: потреб громади та бізнесу; розробка освітньої програми та впровадження програми менеджменту (зовнішня та внутрішня комунікація, Charts Blog, фандрайзинг, проектний менеджмент).

Другий етап триватиме з листопада 2024 року по травень 2025 року.

Зокрема, протягом листопада-грудня буде проведено опитування вчителів щодо їх готовності до створення факультативів.

У січні – травні 2025 року МОН планує працювати над створенням курсів та адаптацією вже готових рішень.

МОН заявляє про завдання навчити вчителів створювати власні курси та допомогти їм розробити по 4 курси для кожної освітньої галузі для 10 класу, які будуть впроваджені в пілотних ЗОШ з вересня 2025 року.

У травні 2025 року планується презентація результатів, які стануть основою для масового пілотування та подальшого впровадження реформи.

У МОН переконані, що результати пілоту варто очікувати у 2026-2027 роках.

У Департаменті також очікують, що з 2027 року в Україні повноцінно запрацює мережа академічних ліцеїв, які надаватимуть учням можливість вибору профілів, предметів та інтегрованих курсів та інтенсивно працюватимуть над профорієнтацією.



[ad_2]
Надано з: Освіта UA

 
Вітаємо☀️ Це віртуальна підтримка від Агенції StudentWay ➡️

Якщо бажаєте отримати відповідь скоріше, ТЕЛЕФОНУЙТЕ 📲+38 067 636 72 47 Тетяна 📲+38 097 113 76 29 Олена