МОН планує змоделювати мережу спеціалізованих шкіл у регіонах – Освіта.UA

  1. ГОЛОВНА
  2. НОВИНИ
  3. МОН планує змоделювати мережу спеціалізованих шкіл у регіонах – Освіта.UA

МОН планує змоделювати мережу спеціалізованих шкіл у регіонах

Мережа спеціалізованих навчальних закладів має бути узгоджена на рівні всіх областей і громад

Зараз МОН працює над моделюванням майбутньої мережі закладів середньої спеціальної освіти в Україні.

Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Дмитро Завгородній під час робочої наради щодо законодавчого забезпечення реформування середньої спеціальної освіти, яка відбулася в МОН.

За його словами, мережа профільних навчальних закладів має бути узгоджена на рівні всіх областей і громад.

Метою такого мережевого моделювання є бачення того, якою має бути мережа навчальних закладів.

«Наприклад, подивіться всі навчальні заклади, в яких у 2027-28 роках буде початкова школа, молодша школа, і в яких будуть середні школи, ПТУ, університети», – зазначив заступник міністра.

Він також підкреслив, що за результатами такої роботи МОН буде розуміти, скільки навчальних закладів потрібно побудувати, скільки оптимізувати, які ліквідувати, скільки об’єднати, а які змінити статус.

Наразі управління освіти працює з 9 пілотними регіонами, які вже спроектували свою мережу навчальних закладів. До кінця літа таку роботу планують провести і в інших регіонах.

У МОН також зазначають, що планування мережі академічних ліцеїв є соціально чутливим питанням і потребує суспільного консенсусу.

За словами заступника міністра освіти і науки Андрія Сташківа, МОН планує низку нарад, під час яких обговорюватимуться проблеми, що існують у закладах освіти, та можливості їх вирішення.

«Впровадження середньої профільної освіти та створення академічних середніх шкіл потребують об’єктивного обговорення. Зміни в роботі загальноосвітніх навчальних закладів погоджуються з відповідними органами центрального та місцевого самоврядування. Окрім академічних ліцеїв, невід’ємною частиною середньої спеціальної освіти є професійно-технічні коледжі. Вони мають працювати синхронно», – наголосив Сташков.

Головною метою реформи середньої спеціальної освіти є індивідуалізація навчання в загальноосвітній школі.

Очікується, що учні матимуть можливість обирати напрям навчання, предмети та предмети, а школи проводитимуть консультаційну діяльність.

Планується, що мережа старших шкіл має забезпечити вибір профілів для учнів із сільської місцевості та малих міст. Це можуть бути багатопрофільні ліцеї або кілька ліцеїв різного профілю на доступній відстані.

Студенти, які не мають середніх шкіл поблизу своїх домівок, повинні мати можливість їздити на навчання або проживати в пансіонатах при середніх школах.

З вересня 2025 року розпочнеться перехід на пілот реформи, який триватиме до липня 2027 року.

Під час пілоту будуть обрані пілотні навчальні заклади, в яких будуть апробовані різні моделі, з яких буде обрано одну-дві найефективніші.

З 2027 року в Україні планується розпочати впровадження реформи середньої спеціальної освіти. На цьому етапі мають запрацювати всі академічні вузи.




Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ