МОН передбачає об’єднання слабших університетів із сильнішими – Освіта.UA

[ad_1]

Міністерство освіти і науки планує об’єднати слабші виші з сильнішими

З часом слабші університети будуть змушені приєднатися до сильніших

Враховуючи нинішню демографічну ситуацію, очевидно, що з часом слабші університети будуть змушені приєднуватися до сильніших.

Про це в інтерв’ю українців – наголосив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький.

За його словами, у 2023 році в Україні було близько 360 тисяч випускників шкіл, а 15 років тому, у 2008 році, ця цифра сягала 640 тисяч.

Він зазначив, що подальші демографічні прогнози також невтішні.

«Грунтуючись виключно на демографії, яка не враховує рівень міграції, пов’язаної з війною, ми бачимо постійне зниження кількості людей, які народилися на території України 17 років тому. До 2033 року ми матимемо близько 300 тисяч випускників – і це цифра, яка прогнозує повернення ще непідконтрольних Україні територій», – сказав Винницький.

Водночас у 2008 році в Україні налічувалося приблизно 350 університетів, у кожному з яких навчалося в середньому 6700 студентів.

У 2021 році загальна кількість університетів скоротилася до 300, але в кожному з них в середньому навчалося лише 3400 студентів. Середня кількість студентів на один університет у 2023 році поки що недоступна, але вона ще нижча.

«Зважаючи на ці дані, певне скорочення чи укрупнення вишів все одно має бути, але це надзвичайно болючий процес. Ми намагаємося робити це якісно, ​​не створюючи зайвої соціальної напруги. Фінансування закладів, які не відповідають конкретним критеріям, з року в рік буде скорочуватися», – наголошує заступник Міністра освіти і науки.

Фінансування буде збільшено для тих вишів, які відповідають критеріям формули розподілу коштів між вишами, тобто мають для цього можливості.

До таких об’єктивних критеріїв відносять наукові показники, рівень працевлаштування випускників, рівень інтернаціоналізації та багато інших. «Очевидно, що з часом слабші інституції будуть змушені приєднатися до сильніших. Це такий еволюційний підхід, що час від часу ми намагаємось його трохи пришвидшити», – зазначив Винницький.

За його словами, сьогодні в Україні, окрім 100 приватних і 40 муніципальних університетів, більшість з яких невеликі, є близько 170 державних університетів. У результаті реформи їх має з’явитися приблизно 100.[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ