МОН не скасовує НЗТ для вступу на творчі спеціальності – Освіта.UA

[ad_1]

МОН не скасовуватиме НМТ щодо вступу на творчі спеціальності

Набір на мистецько-спортивні спеціальності у 2024 році проводитиметься з урахуванням результатів НМТ

Міністерство освіти і науки планує у 2024 році провести набір на мистецькі та спортивні спеціальності з урахуванням результатів національного багатопредметного ЗНО.

Про це повідомив міністр освіти і науки Оксен Лісовий. коментування звернення ректора Національної музичної академії України імені Чайковського про визнання недійсним НМТ для вступу до вищих мистецьких ВНЗ.

Водночас, на його думку, результати НМТ відіграватимуть меншу роль у формуванні попереднього результату, ніж творчий конкурс.

«Але ми ж говоримо про вступ до ВНЗ, тому базові знання з обов’язкових предметів (українська мова, історія України, математика та один факультативний предмет) мають бути доступні кожному абітурієнту», – аргументує міністр.

Лісовий також переконаний, що ключовим для університетів має бути не кількість студентів, а їх якість.

«Треба пам’ятати, що головне завдання університетів – не прийняти якомога більше студентів (нагадаю, що кількість абітурієнтів зменшується – конкурс на них зростає), а створити для студентів усі необхідні умови. отримати якісну вищу освіту», – зазначив міністр.

Крім того, він наголосив, що, посилаючись на європейський досвід, необхідно розуміти цінність вищої освіти.

«Справді, у деяких європейських мистецьких університетах вступ відбувається за портфоліо, творчим конкурсом, інколи теоретичним іспитом та співбесідою. Закони можуть бути різними, але така практика. Європейські університети все ще усвідомлюють цінність вищої освіти», – підсумував Лісовий.[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ