Медичну освіту оплачуватиме держава – Освіта.UA

[ad_1]

Медичну освіту оплачуватиме держава

Після здобуття освіти кожен випускник медичного вузу гарантовано знайде роботу

Навчання кандидатів на медичні спеціальності оплачуватиме держава, а після закінчення кожен випускник матиме гарантію на роботу.

Про це повідомили в МОЗ, коментуючи ухвалення Верховною Радою в першому читанні рахунокякий змінює механізми фінансування вищої освіти.

Документом пропонується змінити підхід до формування державного замовлення на підготовку фахівців, механізми забезпечення випускників робочими місцями, а також диверсифікацію бюджетного фінансування вищої освіти.

Відповідно до нових підходів, бюджетне фінансування вищої освіти здійснюватиметься з урахуванням потреб ринку праці, тому держзамовлення відбуватиметься за найбільш потрібними державі спеціальностями, зокрема у сфері охорони здоров’я.

На здобуття вищої освіти за цими спеціальностями спрямовуватимуться бюджетні кошти, що в свою чергу стимулюватиме кандидатів до навчання за цими напрямками.

Кандидати, які оберуть інші спеціальності, зможуть отримати фінансову підтримку від держави у вигляді гранту – грошей, які зможуть покрити витрати на навчання за контрактом з університетом.

Розмір цієї допомоги залежатиме від результатів ЗНО/НМТ з коригуванням на коефіцієнт спеціальності.

Очікується, що ця сума становитиме 15-50 тис. грн. Це означає, що деякі учасники отримають повну вартість навчання, а інші отримають часткове покриття. Останні навчатимуться на пільгових умовах.

Також буде запроваджено механізм пільгового кредитування, а оператором надання та погашення студентських кредитів буде не університет, а банк.

Випускникам, які навчаються за державним або регіональним контрактом, буде гарантоване перше робоче місце.

Студенти, чиє навчання оплачується державою та мають пропозиції від роботодавців, після закінчення навчання повинні будуть підписати трудовий договір.

Студенти-медики гарантовано отримають такі пропозиції роботи.

Студенти, які уклали трудовий договір, матимуть право на спеціальну підвищену академічну стипендію та подальше працевлаштування із зобов’язанням відпрацювати не менше трьох років після закінчення навчання.

Приєднуйтесь до каналу, щоб отримувати оперативну інформацію про NMT та стартову кампанію Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ