Доступ до Web of Science та Scopus відкрито для університетів – Освіта.UA

[ad_1]

Вищі навчальні заклади мають відкритий доступ до Web of Science та Scopus

Університети та наукові установи мають можливість поєднати доступ до наукових ресурсів

МОН нагадує університетам і науковим установам про можливість підключення своїх співробітників до ресурсів Research4Life, баз даних Web of Science, Scopus та інших електронних ресурсів.

У МОН зазначають, що доступ до джерел наукової інформації важливий для українських науковців, оскільки допомагає продовжувати власні дослідження та інтегруватися в міжнародний науковий простір у складних умовах, спричинених російською агресією.

При цьому з 2022 року не можна буде здійснювати передоплату за доступ до електронних науково-інформаційних ресурсів з бюджетних коштів у такому ж форматі, як до вторгнення РФ.

Завдяки нашим партнерам – міжнародним видавцям і компаніям, які підтримали Україну в умовах агресії та надали українським науковцям вільний доступ до власних колекцій електронних ресурсів – українські науковці мають можливість безкоштовно користуватися важливими джерелами наукової інформації та літератури.

МОН також зазначило, що цінує багаторічну співпрацю з компаніями «Clarivate» та «Elsevier», які надали українським вченим доступ до баз даних «Web of Science» та «Scopus», а водночас надали доступ до ряд інших важливих баз даних і інструментів дослідження

Про необхідність і важливість цих ресурсів для українських науковців свідчить статистика їх використання – від 50 до 100 тисяч пошуків і переглядів контенту українськими користувачами на місяць у базах даних «Web of Science» і «Scopus».

У 2022-2023 роках на офіційних сайтах Clarivate та Elsevier з’явилися спеціальні сторінки підтримки наукової спільноти України, що містять актуальну інформацію про можливості ресурсів та програмних засобів, де можна було знайти інформацію про навчальні матеріали, заплановані вебінари українською мовою. , тощо постійно оновлюється (стор Академічна підтримка України на офіційному порталі та розділі Elsevier #StandWithUkraine на веб-сайті Clarivate).

У березні 2022 року портал Research4Life оголосив про рішення видавців-партнерів проєкту Research4Life надати українським науковцям вільний доступ до своїх ресурсів. Тоді, за результатами розгляду звернення МОН, видавці вирішили додати Україну до групи А країн, організацій та експертів, від яких вони мають вільний доступ до контенту платформи Research4Life.

Завдяки підтримці команди проекту Research4Life понад 550 українських установ зареєструвалися на порталі та змогли налаштувати доступ для своїх співробітників.

Доступ до електронних ресурсів через проект Research4Life дозволяє науковцям і освітянам, а також фахівцям у сфері державного управління, охорони здоров’я, сільського господарства тощо з країн, що розвиваються, користуватися електронними книгами, журналами, базами даних багатьох видавництв і компаній з галузь у всьому світі (обсяг контенту платформи досягає понад 200 000 одиниць).

Детальну інформацію про доступ до ресурсів Research4Life, баз даних Web of Science, Scopus та інших електронних ресурсів, а також контактні дані для консультацій щодо їх використання можна знайти за адресою: веб-сайти Державна науково-технічна бібліотека України.



[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ