Деякі українські вчені досі видають російські видання – Освіта.UA

  1. ГОЛОВНА
  2. НОВИНИ
  3. Деякі українські вчені досі видають російські видання – Освіта.UA

Деякі українські вчені досі видають російські видання

В Україні виявлено ряд публікацій українських науковців, виданих спільно з представниками Російської Федерації

В Україні виявлено низку публікацій українських вчених, які представляють різні університети та наукові установи, опубліковані як спільно з представниками держави-агресора, так і безпосередньо у наукових виданнях Російської Федерації.

Таким є результат листа МОН до директорів вишів та наукових установ, у якому наголошується на неприпустимості будь-якої наукової співпраці з представниками держави-агресора.

У МОН зазначають, що ряд таких видань виявлено завдяки аналізу наукових публікацій, опублікованих у виданнях, що індексуються в базах даних Scopus та/або WoS за 2022-2023 роки.

Крім того, виявлено публікації, підготовлені спільно з працівниками установ, утворених окупаційною владою на тимчасово окупованій території України.

Водночас МОН приділяє особливу увагу публікаціям, які надійшли до редакцій видань після прийняття закону «Про припинення дії угоди між Урядом України та Урядом Російської Федерації про науково-технічне співробітництво», т.к. а також ті, що містили посилання на фінансування досліджень з України.

З огляду на це, МОН наголошує, що будь-яка співпраця з представниками держави-агресора Російської Федерації, а також Російської Федерації (за підтримки якої здійснюється агресія проти України), у тому числі співпраця на рівень спільних наукових публікацій, виконання наукових проектів тощо мають бути доведені до вимог законодавства України.

«Враховуючи викладене, з метою виконання окремих вимог законодавства України додатково зазначаємо про необхідність припинення та неприпустимість будь-якого наукового (науково-технічного) співробітництва з представниками, організаціями, установами, підприємствами агресора. держава – Російська Федерація, а також Республіка Білорусь, за підтримки якої Російська Федерація вчиняє агресію проти України (у тому числі на рівні спільних наукових публікацій, виконання наукових проектів, виконання наукових робіт тощо) ”, – зазначає МОН.

Також Департамент звернув особливу увагу на необхідність неухильного виконання рішення НКРЕКП щодо застосування персональних спеціальних економічних заходів та інших обмежувальних заходів (санкцій) до фізичних та юридичних осіб, зокрема щодо застосування таких обмеження у вигляді припинення спільного наукового стажування, навчальних контактів, заборони передачі технологій, прав на об’єкти права інтелектуальної власності та неприпустимості співпраці з фізичними та юридичними особами, до яких застосовано відповідні санкції.
Надано з: Освіта UA