як бути з партіями – Освіта.UA

[ad_1]

Кандидати на бакалаврат стикаються з кількома пунктами: тест, оцінка, мінімум, конкурс, проходження.

Пропонуємо вам розібратися, чим вони відрізняються і як з цими поняттями поводитися без ризику помилок і непорозумінь.

Результат тесту

Тестові бали нараховуються всім кандидатам, які склали національне багатопредметне тестування з чотирьох предметів.

Загальна кількість правильних відповідей для кожного тематичного блоку є результатом контрольної роботи з чотирьох предметів.

Результат оцінювання

Для участі у конкурсному відборі до вишів кандидатам необхідні рейтингові бали, тобто результати тестів, перераховані за спеціальними таблицями перерахунку, які щороку затверджуються МОН у Порядку прийому на роботу до вишів.

Бали оцінюються від 100 (мінімально можливий для участі в конкурсному відборі цього року) до 200 балів.

Щоб отримати мінімум 100 балів, абітурієнт має перевищити «поріг», тобто набрати мінімально можливу кількість тестових балів.

У 2024 році цей поріг становить 15% правильних відповідей з кожного предмету НМТ.

Результат змагань

Для розрахунку конкурсного результату, який буде основою для вступу на навчання, враховуються рейтингові бали з кожного предмета НМТ, які множаться на вагові коефіцієнти, затверджені МОН.

Крім того, у формулі конкурсного балу, за наявності для цього підстав, враховуються бали за творчий конкурс, ЄФВВ бакалавра, галузевий та регіональний коефіцієнти, бали за успішне проходження підготовчих курсів у ВНЗ тощо.

Позитивний результат

Позитивна бюджетна оцінка відображає мінімальну кількість балів, яку необхідно набрати, щоб мати право претендувати на місце на бюджеті в певному році.

Позитивна оцінка на бюджет визначається на основі широкого конкурсу з урахуванням усіх кандидатів, які подали документи на конкретну спеціальність.

Цей набір заявок, поданих до всіх університетів, створює т. зв широкий рейтинговий список.

Наприклад, список містить 1000 кандидатів, які планують отримувати певну спеціальність. А державне замовлення на всю країну – 560 бюджетних місць.

Це означає, що до бюджету отримають перші 560 учасників із рейтингового списку, які наберуть найбільшу кількість балів. І оцінка останнього, хто отримує бюджет із цього списку, буде позитивною оцінкою для бюджету цього року.

Щороку прохідний бал може дещо змінюватися, але основні тенденції залишаються.

Аби з’ясувати свої шанси на вступ на ту чи іншу спеціальність до конкретного університету, абітурієнти можуть ознайомитись зі статистикою прохідних балів за останні чотири роки, починаючи з 2020 року, яку надає Інформаційна система вступу. ОСВІТА.UA.

Використовуючи статистику, абітурієнти можуть передбачити свій приблизний прохідний бал і зрозуміти, наскільки високі їхні шанси на вступ.

Щоб ознайомитися зі статистикою, потрібно вибрати ВНЗ, наприклад КНУ ім. Шевченка, і зайти на вкладки статистики за попередні роки: 2023, 2022, 2021, 2020 і відстежити динаміку зростання або зменшення показника. позитивний бюджетний бал.

Тут можна переглянути статистику по кожній спеціальності, по кожній підставі вступу тощо.

Мінімальна кількість балів для зарахування на бюджет

Прохідний бал не слід плутати з мінімальним балом, необхідним для вступу.

Для всіх спеціальностей, крім винятків, мінімальна кількість балів, необхідна для вступу на конкурсний відбір, визначається навчальним закладом у Положенні про прийом на роботу.

Однак існує певний перелік спеціальностей, мінімальний конкурсний бал для вступу на які визначає МОН.

Зокрема у 2024 році для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія», «Фармація, промислова фармація» галузі знань «Охорона здоров’я», спеціальностей «Право», «Управління та державне управління», «Міжнародне право». », «Міжнародні економічні відносини», «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіоналістика», конкурсний бал при зарахуванні на контракт та бюджет не може бути нижчим за 150 балів.

Для інших кандидатів кількість конкурсних балів для зарахування на бюджет на основі повної загальної середньої освіти не може бути нижчою за 130 балів. Ця вимога стосується не лише дітей загиблих захисників України.

БІЛЬШЕ ПРО VSTUP-2024

Приєднуйтесь до каналу, щоб отримувати оперативну інформацію щодо стартової кампанії Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ