Підсумки тижня в освіті: головні події – Освіта.UA

[ad_1]

Підсумки освітнього тижня: основні моменти

Пропонуємо перелік найважливіших подій тижня, які відбулися в українській освіті

EVI та EFVV розпочали свою діяльність для майбутніх магістрантів та аспірантів. Основна сесія єдиного вступного випробування та єдиного файного вступного випробування триватиме до 15 липня. Іспити проводяться у дві зміни, перша зміна – о 10:00, друга зміна – о 15:00.

Цього року можна записатися лише до аспірантури на бюджетній основі. Згідно з рішенням міністра освіти і культури, цього року не можна буде вступити до аспірантури денної форми навчання за контрактом. Водночас у МОН анонсували збільшення кількості бюджетних місць із традиційних 3200 до 7000.

МОН вкотре змінило вагу складових ЄВІ для докторантів. Згідно з новими змінами до Порядку прийому до ВНЗ, допуск до вступних іспитів у всіх вишах і наукових установах встановлено у 160 балах.

На початку набірної кампанії Міністерство освіти і науки України різко обмежило прийом до аспірантури. Факультет кардинально змінив правила набору до аспірантури з початком вступних іспитів, скасувавши можливість вступу на контрактну форму навчання на денну форму навчання та знову збільшивши кількість балів.

Відмова студента від проходження військової підготовки тягне за собою відрахування. Відмова здобувача вищої освіти, визнаного придатним до військової служби, від проходження початкової військової підготовки буде підставою для відрахування з ВНЗ.

Уряд США виділить кошти на друк підручників для 1-2 класів. США виділяють 8,3 мільйона доларів на друк підручників з усіх предметів для учнів 1-2 класів. За даними МОН, за ці кошти планується надрукувати 3,2 млн примірників підручників.

Абітурієнти після 9 класу тепер можуть створювати електронні шафки. Особистий електронний кабінет учасника – веб-сайт, через який вступник в електронному вигляді подає заяву до навчального закладу та контролює її стан під час призовної кампанії.

Запущено сервіс обслуговування електронних рахунків учасників. В Україні запрацював сервіс для обслуговування електронних шафок вступників до ПТНЗ дошкільного та вищого рівня. Учасники зможуть отримати консультації по телефону або електронною поштою.

Восени випускники складатимуть іспити з української та іноземної мов. Оцінка буде проведена на початку третього року навчання в аспірантурі. За словами заступника міністра освіти і науки Михайла Винницького, нововведення є результатом необхідності «відфільтрувати справжніх науковців».

Запрацювали консультаційні лінії для абітурієнтів. Створено гарячу лінію, яка допоможе кандидатам та батькам отримати відповіді на запитання щодо призовної кампанії та оперативно реагувати на можливі порушення законодавства.

МОН розпочало підготовку до пілотної реформи профільної освіти. Пілот реформи профільної освіти в 10-12 класах пройде в 30 школах, які мають бути перетворені на ліцеї. Ці вузи розроблятимуть і застосовуватимуть нові освітні моделі.

Пункти електронної звітності запрацюють 1 липня. З 1 липня стартує реєстрація електронних вступних кабінетів у вишах. Для створення облікового запису учаснику необхідно увійти на сайт системи електронної реєстрації.

Відвідуваність НМТ за кордоном була нижчою, ніж в Україні. У попередніх випробуваннях взяли участь понад 265 тисяч учасників. В Україні явка на іспити склала майже 93%. Водночас в екзаменаційних центрах за кордоном явка склала приблизно 84% від зареєстрованих на іспит.

У Міністерстві освіти, культури і науки заявили, що вже половина шкіл може забезпечити електроенергією. За словами Міністра освіти і науки, на кінець навчального року приблизно 50% шкіл могли б вести навчальний процес завдяки альтернативним джерелам енергії. Зараз у навчальних закладах понад 12 тисяч генераторів.

За потреби для учасників НМТ буде організовано спеціальну сесію. Якщо учасники NMT не можуть скласти іспит на додатковій сесії через авіаналіт або відключення електроенергії, для них може бути організована спеціальна третя сесія оцінювання.

Інша частина учасників НМТ отримала офіційні результати. Учасники, які відвідали основну сесію NMT до 12 червня включно, отримали офіційні результати за шкалою 100-200 балів. Тепер вони можуть створити інформаційну картку учасника NMT.[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ