Оприлюднено зведений рейтинг ВНЗ України – 2024 – Освіта.UA

[ad_1]

Опубліковано консолідований рейтинг університетів України – 2024

Освіта.ua підготувала зведений рейтинг вишів України

Освіта.ua підготувала щорічний зведений рейтинг вищих навчальних закладів України.

Консолідований рейтинг університетів України 2024 року включає результати 235 ВНЗ, а також включає 10 тематичних підрейтингів, які визначають: найкращі класичні університети, найкращі технічні, аграрні, педагогічні, медичні та мистецькі університети та як найкращі приватні університети. , найкращі ВНЗ Києва, регіонів та областей України.

Традиційно для складання консолідованого рейтингу ВНЗ були використані відомі університетські рейтинги країни: «Топ-200 Україна», «Scopus» та «Бал НМТ на контракт», кожен з яких базується на важливих критеріях оцінювання. .

Зокрема, у рейтингу «Топ-200 Україна», який готує Центр міжнародних проектів “Євроосвіта”використовувалися дані прямих вимірювань, опубліковані у відкритих онлайн-ресурсах незалежних національних та міжнародних організацій. При створенні рейтингової таблиці враховано сучасні тенденції розвитку вищої освіти, яка зазнає глибоких змін у ході реформ та зазнала величезних втрат внаслідок повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну.

Результати оцінки Scopus базуються на показниках бази даних Scopus, яка є інструментом, що дозволяє відстежувати цитування наукових статей, опублікованих навчальним закладом або його співробітниками в наукових виданнях.

Оцінка «Бал NMT на контракт» містить інформацію про середній результат загальнонаціонального багатопредметного ЗНО кандидатів, які були зараховані до вишів на контрактне навчання у 2023 році. Цей рейтинг фактично визначає лідерів серед навчальних закладів, кандидати яких виявили бажання здобути вищу освіту за власні кошти.

На цій основі зведений рейтинг підсумовує загальний рейтинг місць навчальних закладів за версіями «Топ-200 Україна», «Scopus» та «Бал НМТ на контракт».

Результати зведеного рейтингу – 2024 рік

За результатами Консолідованого рейтингу 2024 лідером вищої освіти є Київський національний університет ім. Шевченка, який восьмий рік поспіль очолює рейтинг найкращих вишів країни. Цей університет також є лідером у підрейтингу класичних університетів України.

Львівський національний університет ім

Третє місце у зведеному рейтингу 2024 року посів Львівський технологічний університет. Цей заклад також вважається найкращим технічним університетом країни.

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім Ігоря Сікорського» опинилася на четвертому етапі цьогорічного рейтингу.

П’яте місце серед найкращих університетів 2024 року у Харківського національного університету імені Каразіна.

Державний університет біоресурсів і природокористування очолив рейтинг найкращих аграрних вишів цього року.

Серед педагогічних закладів найкращим у рейтингу є Тернопільський національний педагогічний університет імені Гнатюка

Національний медичний університет імені Богомольця

Київський національний університет культури і мистецтв визнано лідером серед мистецьких закладів України.

Серед недержавних вишів цього року найкраще виступила Міжрегіональна академія управління персоналом.

Львівський національний університет імені Франка, Південь – Одеський національний університет імені Мечникова, Північ – Сумський державний університет, Схід – Харківський національний університет імені Каразіна, Центральний регіон – Дніпровський національний університет ім.

Загалом у першій двадцятці зведеного рейтингу 2024 року представлені університети з одинадцяти міст України: Києва, Львова, Харкова, Чернівців, Івано-Франківська, Одеси, Ужгорода, Тернополя, Дніпра, Луцька та Сум.

Зведені рейтингові таблиці за 2024 рік:[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ