альтернативні способи входу – Освіта.UA

[ad_1]

Що робити, якщо ви провалили NMT-2024: альтернативні способи вступу

Без НМТ можна вступити до закладу професійної освіти дошкільного або професійно-технічного рівня

У 2024 році для вступу до вищого навчального закладу всі абітурієнти, крім окремих пільгових категорій, мають подати результати з чотирьох предметів НМТ.

Результати НМТ 2023 або 2022 або ЗНО 2021 також можна використовувати для вступу.

Але що робити, якщо результатів НМТ/ЗНО минулих років немає, а цього року кандидат не встиг подолати мінімальний поріг балів з одного предмету, а отже втратив можливість брати участь у наборі до вишів? Освіта?

Спосіб 1. Прийом на навчання

Якщо кандидат склав, але не склав ЗНО, він має право вступати до ПТУ, тобто до ВНЗ. У цьому випадку через три роки (зазвичай 2 роки 10 місяців) він отримає освітній ступінь «професійний молодший бакалавр», отримавши обрану під час вступу спеціальність.

Після закінчення цього терміну випускник університету може продовжити здобуття вищої освіти шляхом вступу до університету за скороченим терміном навчання.

Для вступу до коледжу кандидати повинні пройти творчий конкурс (на деякі спеціальності) або пройти індивідуальну співбесіду в навчальному закладі. Навчальний заклад самостійно визначає форму такої співбесіди, яка, по суті, є внутрішнім вступним випробуванням. В одних університетах це може бути усний іспит, в інших – тестування з окремих предметів тощо.

Також кандидати, які планують навчатися виключно за трудовим договором, можуть подавати документи лише після ознайомлення з супровідним листом.

З 5 до 22 липня абітурієнти можуть подати документи на вступ на навчання.

Також можливий додатковий набір на контракт за умови подачі заявки не пізніше 31 жовтня.

Шлях 2. Набір в ПТУ

Більше того, без результатів НЗТ можна вступити до ПТУ і отримати першу професію через півтора року.

Для конкурсного відбору, етапи якого визначає кожен профтех, зазвичай використовується свідоцтво (атестат). Це означає, що оцінювання кандидатів здійснюється за середнім результатом документа про повну загальну середню освіту.

Трек 3. Річна перерва

Перервний рік або післядипломний рік — це «неоплачуваний» рік між закінченням школи та вступом до університету. В Україні ця практика не дуже поширена, але досить популярна в Європі та Америці.

Такий рік розглядається як перерва між переходом від одного виду навчання до іншого. За цей час кандидат може визначитися, чим він хоче займатися після закінчення навчального закладу та яким бачить своє подальше життя.

«Вільний» рік можна витратити на волонтерство, подорожі чи тимчасову роботу, що допоможе визначити вподобання та подальшу сферу, з якою учасник хоче пов’язати своє життя.

Цей час також можна витратити на неформальну освіту, тобто відвідування курсів або онлайн-навчання.

Існують також спеціальні програми, які дозволяють взяти gap year. Зазвичай вони тривають від семестру до року, і після їх закінчення випускник може виїхати на навчання за кордон.

Крім того, цей рік можна використати для кращої підготовки до вступних іспитів наступного року. Самостійне навчання на сайті ЗНО-ONLINE чи заняття з репетиторами дозволять наступного року отримати кращий результат і потрапити до омріяного університету, але трохи пізніше.

Щоб отримувати оперативну інформацію про хід стартової кампанії, приєднуйтеся до сторінок Вступ.Освіта.ua в Telegram.[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ