ВІДГУКИ ЧЕХІЯ

ДОПОМОГА (FAQ):
ЗАПИТАННЯ / ВІДПОВІДІ

НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС

Система освіти в Польщі використовує принципи Болонської моделі. Тривалість навчання може варіюватися від трьох до п’яти років, під час яких студенти здобувають ступені бакалавра, інженера або магістра.

Деталі термінів навчання:

  • – Бакалаврат – 3 роки (6 семестрів)
  • – Інженерні спеціальності – 3,5 – 4 роки (7-8 семестрів)
  • – Єдина магістерська освіта – 5 років (10 семестрів, не поділяється на бакалавріат та магістратуру)
  • – Програма магістра на базі бакалавра – 1,5-2 роки (3-4 семестри, 1,5 роки на інженерних спеціальностях)

Навчання доступне у стаціонарній та заочній формах. Студенти стаціонарного навчання зазвичай мають заняття від понеділка до п’ятниці (три-п’ять днів на тиждень).  У формі заочного навчання заняття проводяться двічі на місяць, вихідні дні – субота та неділя. Поза заняттями студенти мають можливість працювати над самоосвітою та відвідувати бібліотеки, читальні зали та користуватися спеціальними звукоізоляційними кімнатами.

Навчальний процес включає лекції, семінари, практичні заняття, заліки та екзамени. Студенти також можуть вибирати індивідуальний план занять, включаючи загальні та спеціальні предмети, а також предмети на вибір.

Оцінки за знання надаються за шкалою:

  • – Відмінно – 5.0
  • – Дуже добре – 4.5
  • – Добре – 4.0
  • – Посередньо – 3.5
  • – Задовільно – 3.0
  • – Незадовільно – 2.0

Навчальний рік розділяється на два семестри. Зимовий семестр триває з 1 жовтня до 31 січня, а екзаменаційна сесія – з 31 січня до 11 лютого. Літній семестр триває з 1 березня до 30 травня, а екзаменаційна сесія – з 1 червня до 20 червня.

Студенти також мають можливість скористатися канікулами. Семестрові канікули розпочинаються 23 лютого та тривають до 1 березня, а літні канікули – з 20 червня до 1 жовтня. Також можна складати літню сесію раніше за домовленістю.

Часто студенти використовують майже 4 місяці літніх канікул для виїздів за кордон в рамках програм обміну студентами або для проходження практики та стажування в інших країнах, таких як США, Британія, Голандія, Іспанія, Італія, Канада, Португалія та інші.

МОВИ НАВЧАННЯ

Перед початком навчання важливо досягти певного рівня мовної підготовки, щоб забезпечити зручний старт у навчальному процесі та легше адаптуватися в новому мовному середовищі.

Навчання польською мовою вимагає рівня знання мови В1-В2 (залежить від обраного унівеситету). Підтвердження рівня знання мови проходить шляхом надання відповідного сертифікату, проходження іспиту, тестування чи співбесіди, які проводять представники Університетів (як правило, проходять онлайн). Для успішного проходження цих процесів, кандидати ретельно готуються на курсах польської мови.

Команда StudentWay надає активну підтримку абітурієнтам у питанні вивчення мови. Зокрема, крім стандартних курсів з вивчення польської мови, організовуються інтенсивні курси у Польщі, які поєднуються з адаптаційною програмою. Цей підхід є особливо популярним серед українських абітурієнтів, оскільки дозволяє ефективно вивчити мову та сприяє швидкій адаптації в новому культурному середовищі та країні. Детально можна дізнатися про цю програму у розділі “Освітні тури і табори”

Агенція StudentWay також пропонує якісне та ефективне вивчення польської мови  з польськими дипломованими викладачами-носіями мови у формі відеоконференцій. Більше інформації про можливості вивчення польської мови для вступу та навчання в польських університетах можна знайти у розділі “Мовні курси”.

Навчання англійською мовою також є популярним.  Але слід відмітити, що пропозицій по англомовним програмам менше, ніж польською мовою. Та все ж вони є і бажаючі навчатися англійською, теж можуть задовільнити свої запити.

Для вступу на англомовні спеціальності  абітурієнти повинні мати достатні знання англійської мови (рівень В1-В2). Зазвичай необхідно мати відповідний міжнародний сертифікат, наприклад, IELTS, CPE, CAE, TOEFL, FCE та ін. Також можуть проводитися мовні іспити онлайн представниками університетів. Деякі університети пропонують вступ на англомовні спеціальності без сертифікату, за умови, що студент пройде відповідний мовний іспит наприкінці першого семестру.

Рекомендація для абітурієнтів та батьків, хто обирає навчання наглійською – обов’язково вчити польську. Достатньо базового рівня, щоб студент міг комфортніше почуватися під час перебування у Польщі. Бо спілкування анлійською мовою буде лише на заняттях, а все інше – польська мова. Тому потурбуйтеся про це також

МЕД. СТРАХУВАННЯ

Медичний захист та страхування

Кожен студент, який планує навчання в Польщі, повинен забезпечити себе страховим полісом, який покриє випадки проблем зі здоров’ям та нещасних випадків.

StudentWay приділяє особливу увагу питанням медичного захисту студентів, розуміючи, що це має велике значення для кожної особи.

Наша команда готова допомогти студентам та їх батькам у виборі найвідповіднішої страхової компанії та полісу, які вже засвідчили свою ефективність.

Страховий поліс можна оформити у страхових компаніях, що працюють в Україні, а за бажанням і в польських. Деякі ВНЗ вимагають наявність поліс саме польської страхової компанії. Це може бути Національна Система Охорони Здоров’я Польщі (NFZ), що надає можливість скористатися медичними послугами на всій території країни безкоштовно, а також отримати знижку на ліки.

Ця опція дозволяє студентам бути частиною Національної Системи Охорони Здоров’я і мати такі ж права, як громадяни Польщі. Вартість членського внеску до Національного Фонду Здоров’я приблизно становить близько 70 злотих на місяць.

При деяких університетах працюють медичні кабінети, де можна отримати первинну допомогу чи консультацію лікаря. І є мереріжі клінік, де можна записатися до лікаря на прийом. Це можуть бути державні та приватні клініки.

ПРОЖИВАННЯ

Важливість питання проживання для студентів, які обираються навчатися в Польщу, не може бути переоцінена. Більшість державних університетів мають свої гуртожитки, а приватні – ні, тому студенти проживають у приватних гуртожитках або винаймають кімнати чи квартири.

Проживання у гуртожитках університетів коштує дешевше, у приватних – дорожче, але і комфорт вищий. Є одно-, дво-, три- та чотиримісні кімнати.

Всередині кімнат є всі необхідні зручності, такі як ліжка, шафи, столи, стільці, тумбочки, холодильник (майже в усіх), інтернет. Кожен поверх має загальну кухню, душові та ванні кімнати, а також туалети.  Є варіанти розміщення блочні, де санвузол (душова та туалет) буде на декілька кімнат, є – коридорна, де все знаходиться на коридорі. Пральні машини є в усіх гуртожитках. Більшість гуртожитків мають цілодобового чергового адміністратора та відеоспостереження.

У деяких гуртожитках на першому поверсі є спортивні зали, лекторіуми (де студенти можуть готуватися до занять), кафе та ін.

Окрім гуртожитків, студенти обирають проживання в орендованих кімнатах чи квартирах. Для цього користуються послугами агенцій нерухомості, сайтами, де хазяїни розміщують інформацію про варіанти житла, а також спеціальними інтернет-порталами, де знаходиться інформація з варіантами житла саме для студентів.

ХАРЧУВАННЯ

Важливим аспектом для студентів є належне та регулярне харчування. Молоді люди можуть вибирати, як харчуватися: готувати самостійно в гуртожитку, у кафетеріях університету або в закладах громадського харчування. Ціни на продукти харчування в Польщі практично такі ж, як і в Україні. Цікаво, що в Польщі якісні продукти часто вартують навіть дещо дешевше, ніж в Україні.

Вибір щодо місць, де можна добре і недорого купити продукти харчування, різноманітний. Варто звернути увагу на такі мережі магазинів, як “Biedronka”, “Żabka”, “LIDL”, “Carrefour” та “Champion”.

Насправді, вартість продуктів у Польщі вигідно впливає на бюджет студента. Подивимося, скільки в середньому коштує деяка продукція:

  • – Хліб – 2-5 злотих
  • – Молоко (1 л) – 3-5 злотих
  • – Яйця (10 шт) – 7-10 злотих
  • – Цукор – 5-6 злотих
  • – Філе куриці– 17-20 злотих
  • – Свинини – 13-18 злотих
  • – Макарони – 3-5 злотих
  • – Яблука (польські) – 3-5 злотих

Крім того, університетські кафетерії та заклади громадського харчування пропонують можливість харчуватися за помірні ціни:

  • – Сніданок: 10-15 злотих
  • – Обід: 15-25 злотих
  • – Вечеря: 10-15 злотих

Таким чином, студенти можуть забезпечити себе раціональним харчуванням в Польщі, дотримуючись бюджету та вибираючи із доступних можливостей.

ВІДГУКИ СТУДЕНТІВ ЧЕШСЬКИХ ВНЗ

VIDEO відгуки про роботу MSM ВІДГУКИ студентнтів MSM 

 

Серпень, 2015

Про двотижневу програму вивчення чеської мови у Празі

Агенцією “Student Way”, яка займається освітою в Європі, спільно з чеською компанією “MSM” – (міжнародний союз молоді), була організована двотижнева програма вивчення чеської, англійської та німецької мов в Празі. Група з 12 осіб разом з куратором, викладачем англійської мови Котляр Тетяною повернулися з поїздки і діляться враженням.

Викладачі заволоділи увагою дітей з перших хвилин уроку, особливо запам’яталися Нейтон, з Америки і Їй Джей з Ірландії. Дуже відкриті, позитивні і на одній хвилі з дітьми вчителя. Не потрібно нікому доводити, що будь-який іноземний мову вчити краще з носіями цієї мови.

Програма була побудована так, що діти встигали не тільки займатися по 5 годин на день, а й побачити Прагу, побувати на лицарському турнірі, відвідати технічний музей, пивний завод, місто-курорт Карлові Вари, де проходив 50й міжнародний кінофестиваль, а також поганяти на картингах, пограти в теніс і футбол, поплавати, відвідати найбільший зоопарк в Європі, музей воскових фігур “Гревін” і просто завести нових друзів з усього світу: з Мексики, Бразилії, Австрії, Болгарії, Росії.

Ви думаєте вчитися 5 годину було нудно і довго ?! Заняття проходили так весело і позитивно, що час пролітав непомітно і з користю. Порадувало те, що уроки проходили не тільки в класах, але і в парку, на озері і просто в кафе. Жили діти в студентському хостелі і харчувалися в студентській їдальні, що було здорово, так як всі могли відчути себе студентами і відчути студентського життя.

Для того, щоб час летів непомітно, але головне дітям захотілося повернуться – потрудилися куратори компанії “MSM”. Вони працювали, як налагоджений механізм і всі відчували їхню підтримку 24 години на добу. Хотілося б виділити екскурсію чеськими університетами, де куратори розповіли про освіту в Чехії і поділилися особистим досвідом. Кожен день ми бачимо потік реклами, але Агенція “StudentWay” і компанія “MSM” – це компанії, де кожне слово реклами Правда. Тому, якщо ви хочете отримати реальний досвід, знання, освіту або просто влаштувати пікнік в одному з парків Європи в компанії іноземних друзів – вам до них! Повірте – вам захочеться повернутися

 

Микита (Дніпропетровськ), Прага, Хіміко-технологічний університет

Привіт всім! Я Микита, родом з Дніпра, але на сьогоднішній день я студент хіміко-технологічного університету в місті Прага. Моя спеціалізація – промислова фармацевтика. Для мене Прага – це найстаріше і найкраще місто світу! До того як я став студентам празького університету, я неодноразово приїжджав до Чехії з батьками відпочивати в Карлові Вари і Маріанські лазні. Але Прага підкорила моє серце назавжди. І коли я оголосив батькам що хочу там вчитися, вони мене підтримали. Я переходив в 10 клас, і мама записала мене на курси чеської, ходив я, щось вчив, але на початку грудня зустрів свою колишню однокласницю, вона теж збиралася вступати в чеська вуз, розговорилися. Виявилася вона теж ходить на курси чеської мови, але у неї чітка програма виписана, коли вона здає на міжнародний мовний сертифікат, подає заяву на вступ. Катя дала мені телефон і з січня моє життя змінилося – я змінив викладача чеської на нового, який тут вже мене цілеспрямовано готував до іспиту, менеджер, підібрала мені кілька вузів і дала екзаменаційні тести за попередні роки, я займався додатково з репетитором хімії та біології. У червні у мене вже був міжнародний мовний сертифікат рівня Б1, пізніше через пів року у мене вже був сертифікат рівня Б2. Весь 11 клас я займався чеською мовою і ходив на додаткові уроки англійської, хімії та біології. І ось, отримавши атестат на початку червня, 26 червня я вже був в списках першокурсників Празького хіміко-технологічного університету. Зараз у мене багато чеських друзів, ми разом вчимося і разом ходимо на дискотеки і в кіно. Так вчитися нелегко, тут хабарі викладачам не дають, але тут цікаво, лабораторні роботи на новітньому обладнанні, новітня література за фахом, і дуже приємно, коли вчителі з тобою на «ти», як приятелі, а не спілкування зверхньо. Якщо проаналізувати весь мій шлях, хотілося б сказати щоб ви не допускали моєї помилки у виборі викладача мови, це я зрозумів потім, багато наших школярі їдуть до Чехії ледь-ледь вчаться на курсах річних мовних, потім надходять в якийсь маленький вуз без іспиту , не витримують і чи їм не вистачає їх шкільних знань і після першого семестру їх відраховують, повернувшись додому, вони викладають мову, так і я перші півроку витратив у такого вчителя. Звертайтесь до професіоналів! Успіхів і до зустрічі в Празі!

 

Даша (Дніпропетровськ), Прага, Карлів університет (підготовче відділення медичного факультету)

Мене звати Дарья. Моя бабуся провідний хірург у львівській міській лікарні, а мої мама і тато теж лікарі, але працюють в лікарні ім. Мечникова у Дніпропетровську. Зрозуміло, що я з дитинства мріяла теж бути медиком. Всі ми знаємо, що рівень обладнання та й самої медицини в європейських країнах вище, тому моїми батьками було прийнято рішення, що я буду вчитися в європейському вузі. У Празі знаходиться один з найстаріших вузів – Карлов університет, який дає освіту на 5 медичних факультетах. Моя мрія це другий медичний факультет. З вересня 2013 я живу в Празі і старанно вчуся на підготовчому відділенні медичного факультету Карлового університету, щоб в червні 2014 вступити в цей вуз, успішно скласти іспити. Адже конкурс тут дуже великий – 10 осіб на одне місце. Я щодня ходжу на лекції разом з чеськими студентами, зубрю такі предмети як: латинську мову, хімія, фізика, біологія, англійська. Зауважте все лекції на чеському! Для цього я цілий свій 11 клас ходила на чеську мову та на початку вересня перед від’їздом до Праги здавала на міжнародний сертифікат з чеської мови. Спочатку була певна кількість незнайомих термінів в хімії та біології, але вчителі тут дуже допомагають. Сподіваюся, моя мрія здійсниться, і я буду студенткою медичного факультету, а в майбутньому повідомимо хірургом

 

Лера (Кременчук), Будійовіци, Південночеський університет

Добридень! Мене звуть Лера! Родом я з Кременчука. У 2013 році закінчила 11 класів білінгвістичної гімназії. Англійську та німецьку мови я вчила з 1 класу. Учасник і переможець шкільної та міської олімпіад. Польську почала вчити в 9 класі, а чеську в 10. Чеська співуча і мелодійна – полюбила відразу. Усвідомлення того, що вчитися буду саме в Чеській республіці прийшло відразу після ознайомчого туру по Чехії і її університетам. Зараз я студентка педагогічного факультету Південночеського університету в Чеських Будійовіцах. Багато друзів мене запитують, чому я вибрала саме Чеські Будійовіци, а не Прагу. Мій вибір припав на це місто, тому що Будійовіци це невеликий гарне місто зовсім близько від Австрії (В Будійовіцах навіть вивіски на будинках на німецькій і чеській) і ще саме Південночеський університет має дуже багато програм спільно з австрійськими університетами, що дає мені можливість перший семестр вчитися в Чехії, а другий в Австрії а це дуже важливо так як магістратуру я буду продовжувати в Австрії. Мене запитують, коли я здавала вступні іспити і було важко, відповідаю: атестат я здобула 3 червня 2013 року, а 5 червня я вже була в Чеських Будіевіцах і здавала вступний іспит. Так як я писала вище, англійська мова для мене не проблема, то я його успішно здала, 15 червня побачила рішення ректора про зарахування. Але головне я поступала на програму з чеською мовою навчання, яка і для іноземців є безкоштовною. Але як ви зрозуміли, моя чеська на той час була уже достатнього рівня для навчання (за це моя велика подяка моїй вчительці чеського Ользі). Тому вчіть мову, а всю інформацію пов’язану з програмами університету, іспитами вам допоможуть вирішити в Агенції, через яку я поступала

 
 
   
   

КОНСУЛЬТАЦІЇ З ПИТАНЬ ВСТУПУ В ЧЕСЬКІ ВНЗ:

+38 097 113 76 29 – Олена