Як минула стратегічна сесія з розроблення Концепції трансформації спеціальної освіти МОН Укріїни

Свіжі Новини за останній час:

21-22 лютого відбулася стратегічна сесія з розроблення Концепції трансформації спеціальної освіти за ініціативи радниці — уповноваженої з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’ї Герасимчук у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей за підтримки ЮНІСЕФ Україна та «Люмос Україна».

Україна прагне побудувати ефективну систему спеціальної освіти, яка дозволить дітям з інвалідністю та/чи ООП досягти максимального потенціалу розвитку в результаті надання якісних освітніх, корекційно-розвиткових і реабілітаційних послуг за умови виховання в родині.

Команда залучених спеціалістів зі всієї України з-поміж практиків, науковців, урядовців, законотворців, громадських організацій, батьків пропрацювала основні цілі й завдання спеціальної освіти, що мають стати чіткими векторами на етапі трансформації з урахуванням теперішніх викликів і сучасних підходів.

Зокрема, продуктивною виявилася робота стосовно розроблення 4 пілотних освітніх продуктів для дітей: зі складними порушеннями розвитку, із порушенням слуху, зору, інтелектуального розвитку. Вдалось це завдяки осучасненню спеціального навчання, створення мережі провайдерів та визначенням шляхів забезпечення ефективного менеджменту.

Активно в роботі й дискусіях брали участь заступниця міністра освіти й науки України Євгенія Смірнова, керівниця Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірина Тулякова, керівниця секції захисту прав дітей Дитячого фонду ООН Джин Чой, керівник «Люмос Україна» Ярослав Лагута, народний депутат України Павло Сушко та представники освітніх закладів.

Під час вступного слова Євгенія Смірнова зазначила:

«Зараз є важливим об’єднання фахової спільноти, батьків, державотворців, політиків — зусиль кожного і кожної — для впровадження МКФ та забезпечення фінансування відповідно до потреб дітей. Сьогодні ми продовжуємо працювати над стратегією трансформації спеціальної освіти. Ми маємо зосередитися на потребах дитини. Тобто найперше, що варто зробити — врахувати індивідуальні потреби дітей, принцип «гроші ходять за дитиною», якісні освітні та корекційно-розвиткові послуги, які можуть надаватися різними освітніми провайдерами».

Ірина Тулякова наголосила на головній цінності роботи над узгодженням основних сенсів спеціальної освіти: «Важливим аспектом сучасної освіти є розуміння та впізнавання потреб кожної дитини та створення сприятливого середовища для її розвитку. Це вимагає від нас, дорослих, розуміння, як вдосконалити спеціальне навчання та інтегрувати його в усі рівні освіти відповідно до потреб здобувачів».

Протягом стратегічної сесії робоча група опрацьовувала й розробляла конкретні кроки, що мають забезпечити досягнення усіх цілей трансформації спеціальної освіти. Дар’я Герасимчук зауважила: «Саме завдяки роботі на стратегічній сесії ми маємо тепер спільне бачення того, що нам потрібно змінити, поліпшити чи розвивати, щоб спеціальна освіта виконувала свою основну мету — надавала якісну освіту дітям у відповідності до їхніх індивідуальних потреб. Тож ми обов’язково враховуватимемо всі ідеї щодо осучаснення спеціального навчання та запускатимемо пілотні проєкти».

Робимо все для того, щоб кожна дитина була щасливою в родині і здобувала якісну освіту згідно з її індивідуальними потребами!

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ