Відбулася презентація англомовного видання «Історія України-Руси» Михайла Грушевського МОН Укріїни

Свіжі Новини за останній час:

21 лютого в приміщенні Будинку митрополита Національного заповідника «Софія Київська» відбулася презентація англомовного видання «Історія України-Руси» Михайла Грушевського. У заході взяли участь перша леді України Олена Зеленська, заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький, пані посол Канади в Україні Наталка Цмоць, відомі історики, освітяни, громадські діячі.

Переклад десятитомного видання в 12 книгах був здійснений Центром досліджень історії України імені Петра Яцика при Канадському інституті українських студій Університету Альберти. У масштабному проєкті взяли участь 150 науковців з усього світу. 

Завдяки цьому виданню українська історія стає доступною людям з усього світу, у той час як проти України ведеться загарбницька війна, а сам факт наявності її власної історії та культури заперечується. Англомовний переклад «Історії України-Руси» Михайла Грушевського — це доступне для всього світу авторитетне джерело, здатне спростувати ці брехливі тези. 

«Історична пам’ять — потужний «реактив», який у певних пропорціях може бути ліками, в інших — тяжкою отрутою. Й англомовне видання — це своєрідна зброя масового ураження в боротьбі з імперськими міфами», — зазначив під час презентації відомий український історик Ярослав Грицак. Його колега, українсько-американський історик Сергій Плохій, наголосив на ролі історичних наративів у творенні нації. «Дуже важливо, коли ці наративи сприймають і розуміють не тільки ті, для кого вони створені, а й коли їх визнають у світі», — сказав Сергій Плохій.

Комплекти видання передали проєкту «Українська книжкова поличка», який є ініціативою Олени Зеленської. Цей проєкт із розповсюдження української книги налічує вже понад 190 поличок у 46 країнах світу. Англомовне видання «Історії України-Руси» Михайла Грушевського посяде на них чільне місце і швидко знайде вдячних читачів.

У межах презентації відбулася ще одна важлива для української освіти подія — підписання угоди про співпрацю між двома провідними освітніми центрами: Національним університетом «Києво-Могилянська академія» та Канадським інститутом українських студій Університету Альберти. Документ підписали ректор НаУКМА Сергій Квіт і директорка Інституту українських студій Наталія Ханенко-Фрізен.

«Михайло Грушевський у 1918 році писав: добре робити історію — важливіше, ніж гарно писати її. Сьогодні це звучить як заклик до українців, які розкидані по всьому світу: робімо історію разом — сказав, звертаючись до присутніх, Михайло Винницький.

Захід організований за підтримки Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки України, Посольства Канади в Україні, Канадського інституту українських студій Університету Альберти, Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Національного заповідника «Софія Київська».

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ