В Україні створили набір карток для вивчення кримськотатарської мови – Освіта.UA

  1. ГОЛОВНА
  2. НОВИНИ
  3. В Україні створили набір карток для вивчення кримськотатарської мови – Освіта.UA

В Україні створили набір карток для вивчення кримськотатарської мови

Виробник мовних карток English Student підготував набір карток із 105 слів, які популяризують цю мову.

Український виробник інноваційних карток для швидкого та ефективного вивчення мови «Англійський студент» розробив набір із 105 слів кримськотатарської мови.

Метою створення такого набору є популяризація мови в Україні, підтримка кримських татар та популяризація вивчення мови в університетах.

Картки зі словами кримськотатарської мови вони мають лише соціальну місію – зберегти мову, якою століттями розмовляли на території Криму. Адже мова живе, доки нею говорять, а за неофіційними даними, на материковій частині України проживає близько 50 тисяч кримських татар.

Для створення листівок команда залучила викладача кримськотатарської мови Мамуре Чабанова, який зараз викладає в Українському католицькому університеті.

Набір розроблявся протягом 6 місяців: відбиралися найбільш часто вживані слова, адаптувалася унікальна схема дослідження та виражалися ці слова.

Вчитель Мамуре сам записував кожне слово на диктофон, завдяки чому учні вчилися правильно вимовляти слова та чути їх на слух.

«Основною метою моєї участі у створенні цього продукту є бажання популяризувати рідну кримськотатарську мову. Для мене, як для носія мови, важливо, щоб моя рідна мова була належним чином представлена ​​та мала можливість справді проникнути в навчальне середовище. Підтримка та розвиток недостатньо представлених або зникаючих мов є важливим аспектом збереження культурного розмаїття. Завдяки цій ініціативі вивчення кримськотатарської мови чи принаймні її знання стає все доступнішим», – каже Мамуре Чабанова.

Для команди було важливо створити продукт, який би надихав людей вивчати унікальну мову. Кримськотатарська мова обширна та багатогранна, тому набір із 105 карток є лише першим продуктом, а виробництво планує розробити 500 карток.

«Як видавництво, ми постійно шукаємо нові, унікальні ідеї, ми хочемо розвивати унікальні для нашого регіону мови, тому ми створили ці листівки. Найважчим завданням було знайти викладача, готового вникнути в дизайн і процес узгодження всіх етапів виробництва. Але ми це зробили. Мамуре чудово володіє мовою і підійшла до своєї роботи з турботою та відповідальністю», – розповідає генеральний директор «English Student» Василь Рожко.

Картки будуть корисні людям, які:

  • цікавиться мовами, вивчає їх для загального саморозвитку;
  • намагається вільно розмовляти обраною мовою;
  • бажає підтримати український Крим та його корінних мешканців, щоб після перемоги вони не допустили зникнення мови та вільно спілкувалися з місцевим населенням;
  • вивчає кримськотатарську мову та хоче вдосконалити процес за допомогою ефективного інструменту;
  • викладає кримськотатарську мову та використовує оригінальні методи навчання студентів під час занять.

Набір вже доступний для продажу онлайн і почати вивчати кримськотатарську мову, щоб підтримати кримчан.

До магазину
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ