В Україні можуть запровадити базову військову підготовку молоді – Освіта.UA

[ad_1]

В Україні можуть запровадити базову військову підготовку для молоді

Законопроект про мобілізацію передбачає запровадження початкової військової підготовки

Законопроект щодо вдосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби, який готується до другого читання, передбачає запровадження базової військової підготовки для громадян чоловічої статі віком від 18 до 25 років.

Про це в інтерв’ю РБК Україна – заявив член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

За його словами, є багато елементів цієї базової військової підготовки, зокрема її можна буде пройти в університетах.

«Якщо людина навчається у ВНЗ, то протягом 4-5 років навчання вона зможе самостійно обирати, коли їй проходити цю базову військову підготовку. Він триватиме п’ять місяців у мирний час і три місяці – у воєнний», – сказав Веніславський.

Для тих громадян, які не навчаються у ВНЗ або не здобудуть повноцінної освіти, передбачена базова військова служба, яка також триватиме такий же термін.

«Це була моя пропозиція призначити початкову військову підготовку на термін від 150 до 160 днів. Концептуально було вирішено, що громадяни віком 18-25 років будуть зобов’язані проходити основну військову службу або початкову військову підготовку. Якщо вони не склали іспит, то після досягнення 25 років вони зможуть бути призвані на військову підготовку та отримати статус військовозобов’язаного», – зазначив депутат.

Водночас він зазначив, що на військових факультетах університетів буде здійснюватися базова військова підготовка.[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ