[ad_1]

Університетам доведеться переконувати абітурієнтів, що їм потрібно надати стипендії чи ваучери
Нова система фінансування має змінити ситуацію у сфері вищої освіти, змусивши університети конкурувати за студентів.
На цьому наголосив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький в інтерв’ю інтернет-видання «Апостроф».
За його словами, суть реформи полягає в тому, що університети не будуть отримувати гроші безпосередньо від держави, а повинні будуть переконувати абітурієнтів, що їм потрібно надавати стипендії чи ваучери.
Навпаки, студентам слід ретельніше вибирати університет, у якому вони продовжуватимуть навчання.
«Студент, поставлений на посаду, де він платить за навчання, буде більш обережним у виборі місця навчання. На його вибір впливатиме багато важливих факторів: рейтинг університету, якість освіти, рівень наукових досліджень, статистика працевлаштування випускників, міжнародні відносини тощо. І щоб залучити студентів, а отже, і кошти, університети конкуруватимуть, підвищуючи всі ці показники, – переконує Вінніцький.
Посадовець також вважає, що різні способи фінансування вищої освіти дадуть людям більше можливостей для здобуття освіти.
«Ті, хто шукає стабільності та надійної роботи, зможуть навчатися за невеликі гроші. Ті, хто бажають освоювати нові сфери, можуть вільно обирати спеціалізацію та отримувати фінансову підтримку у вигляді державних субсидій та пільгових кредитів. А дорослі, які хочуть підвищити свою кваліфікацію чи здобути нову спеціалізацію, матимуть таку можливість завдяки ваучерам», – зазначив заступник міністра.
[ad_2]
Надано з: Освіта UA