[ad_1]
Уряд не планує надавати освітні субвенції школам, де навчається менше 45 учнів
Кабінет міністрів планує з 1 вересня 2025 року заборонити фінансування закладів освіти з кількістю учнів менше 45 осіб, а з 1 вересня 2026 року – менше 60 учнів.
Відповідні зміни в порядок та умови перерахування освітньої субвенції з державного бюджету бюджетам місцевого самоврядування, а також формули розподілу освітньої субвенції затвердила Рада Міністрів.
У Міністерстві освіти і науки Приміткащо таке рішення має стимулювати підвищення ефективності шкільної мережі та якості освіти.
Також внесено інші зміни до порядку надання та формули розподілу освітньої субвенції, які мають привести ці документи у відповідність до Закону «Про Державний бюджет на 2024 рік».
Зокрема, розподіл освітньої субвенції на 2024 рік здійснено без урахування додаткових навчальних годин окремих предметів, факультативних занять, індивідуальних занять тощо та із застосуванням понижувального коефіцієнта 0,89.
У 2024 році до бюджетів територіальних громад враховано розрахункову наповнюваність класів, встановлену на 2022 рік.
Розподіл освітньої субвенції здійснюється виходячи з кількості учнів закладів загальної середньої освіти, професійно-технічних училищ та учнів професійно-технічних училищ і коледжів станом на 1 жовтня року, що передує плановому бюджетному періоду. Це означає, що для всіх навчальних закладів встановлено одну дату.
Розподіл освітньої субвенції здійснювався на загальну кількість інклюзивних класів, до двох учнів у кожному класі.
Педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти та інклюзивних центрів збільшено розмір відпусток. А саме дні відпустки додаються до розрахунку простою виходячи із середньомісячної заробітної плати вчителя та матеріальної допомоги на оздоровлення.
Перелік галузей, на які може бути спрямована залишок освітньої субвенції, узгоджується з чинними нормами Бюджетного кодексу України. Зокрема, скасовано принцип спрямування коштів на створення безпечних умов у школах у зв’язку з пандемією COVID-19 та принцип спрямування коштів на проведення розрахунків за енергоносії та комунальні послуги, стипендії тощо.
[ad_2]
Надано з: Освіта UA