[ad_1]

Історичний вісник має сприяти об’єктивному опису історії України
Україна надала Обсерваторії з викладання історії в Європі бюлетень з історії України, що має сприяти ширшому й об’єктивнішому підходу до історії України в навчальній літературі інших країн.
Про те, що повідомили у МОН за результатами засідання керівництва Обсерваторії з викладання історії в Європі, в якому взяла участь Україна.
Загалом до обговорення долучилися представники 16 країн-членів та 2 держав-спостерігачів, у тому числі України.
За словами заступника міністра освіти і науки Михайла Винницького, Україна покладає великі надії на повноцінну участь в Обсерваторії з викладання історії в Європі, розглядаючи її як платформу для просування ключових позицій щодо належного представлення української історії в європейському контексті та популяризації правдивої знання про минуле нашої країни.
Він також навів дані дослідження 2021-2022 років, у якому дослідники проаналізували британські, німецькі, польські та французькі підручники з історії середніх шкіл, щоб зрозуміти ключові повідомлення щодо викладу та інтерпретації української історії ХХ століття.
Висновки виявилися невтішними, оскільки Україна, на відміну від Росії, дуже слабо представлена в іноземних шкільних підручниках.
У свою чергу голова правління Обсерваторії з викладання історії в Європі Ален Ламасур назвав цей огляд підручників повчальним.
Він зазначив, що шкільні програми в європейських країнах різні, але вони повинні нести спільний європейський наратив, заснований на реальних історичних фактах. І цей напрямок має бути пріоритетним у діяльності Обсерваторії з викладання історії в Європі.
«Наші діти, але також і наше покоління не можуть зрозуміти, що відбувається сьогодні в Україні, не знаючи історії 19-го і 20-го століть, і навіть більш давньої історії», – сказав Ламассур.
Він зазначив, що в більшості країн історію України (якщо про неї взагалі згадують) подають як таку, що безпосередньо пов’язана з історією Росії чи України як регіону Росії, що, очевидно, є історичною помилкою. І цією брехнею російський президент виправдовує свою агресивну війну.
[ad_2]
Надано з: Освіта UA