Учні ПТУ навчатимуться керувати цивільними безпілотниками – Освіта.UA

[ad_1]

Учні ПТУ навчатимуться керувати цивільними безпілотниками

У 2024 році для розширення мережі вдосконалять навчання контролю за дронами в профтехучилищах

Учні семи професійно-технічних навчальних закладів семи областей країни зможуть навчитися керувати цивільними безпілотниками.

За даними МОН, це навчальні заклади Львівської, Дніпропетровської, Київської, Кіровоградської, Миколаївської, Сумської та Чернігівської областей.

Зазначені ПТУ вже отримали 28 безпілотників, а їхні викладачі опанували теоретичну та практичну програму такого навчання.

У свою чергу міністр цифрової трансформації Михайло Федоров наголошує, що потенціал використання дронів є значним.

«Наразі зростає попит на фахівців, які вміють керувати цивільними безпілотниками. Адже потенціал використання дронів дуже великий – від сільського господарства до розмінування. Тому ми продовжуємо створювати умови для швидкого та ефективного навчання», – зазначив Федоров.

Робота над розробкою навчальних програм з управління дронами триває з 2022 року.

Протягом року створено навчальні програми за напрямами базової професійної підготовки, курсової підготовки та гурткової роботи.

У 2024 році очікується вдосконалення підготовки пілотів безпілотників у професійно-технічних школах, щоб розширити мережу закладів, які пропонують таке навчання.

Також у 2024 році МОН планує створити стандарт освіти та запровадити ліцензування у професійно-технічних навчальних закладах, що дозволить учням отримати державний документ про освіту за спеціальністю «Оператор цивільного безпілотника».[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ