Триває модернізація студмістечка Полтавського технологічного університету – Освіта.UA

[ad_1]

Полтавський технологічний університет модернізує студмістечко

Полтавський технологічний університет успішно реалізує проект з енергозберігаючої реновації будівель

Полтавська політехніка успішно реалізує проект з енергозберігаючої реновації будівель за підтримки Європейського інвестиційного банку.

університет увійшов до короткого списку шести провідних університетів Україниякі були відібрані для участі в проекті термомодернізації Європейського інвестиційного банку та отримали субвенції в розмірі 7,5 млн євро (понад 300 млн грн) на модернізацію будівель.

Полтавська політехніка стала єдиним вищим навчальним закладом в Україні, який самостійно виготовив проектно-кошторисну документацію та розпочав будівельні роботи.

У навчальних корпусах та гуртожитках вже встановлюють нові, енергозберігаючі композитні вікна, триває підготовка до наступних етапів термомодернізації.

«Цьому проекту вже 10 років. Тоді Міністерство освіти і науки України оголосило конкурс і Полтавський технологічний університет став одним із 6 вишів, які вибороли право реалізувати цей проект.

Початкові етапи були дуже забюрократизовані, щомісяця ми подавали нові документи, форми, статистику. У 2017 році австрійські консультанти провели енергоаудит усіх наших будівель.

Наразі наш університет єдиний в Україні зміг розробити проектно-кошторисну документацію. Для трьох будівель ми розробили власні проекти та отримали експертні висновки. Фазу проектування пройшла команда університету, яка не мала коштів ЄІБ.

Наші проекти включали основні технологічні рішення – термомодернізацію, реконструкцію системи опалення та встановлення цифрових систем управління системою опалення, освітлення та водопостачання з метою економії бюджетних коштів та зменшення енергоспоживання», – зазначив Перший віце-прем’єр-міністр. , ректор-проректор з науково-педагогічної роботи та економічного розвитку НТУУ Юрія Кондратюка Полтава Олена Філонич.

За результатами міжнародних тендерів університет виконав уже два підряди на будівництво, що створює прецедент, коли український університет продовжує успішно реалізовувати масштабний міжнародний проект з енергоефективності під час війни. Водночас через аукціон було обрано технічний нагляд для супроводу всіх будівельних робіт.

З 2018 року відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України в університеті створено робочу групу з провідних науковців університету, які спеціалізуються на енергозберігаючому проектуванні та технологіях. З початком повномасштабного вторгнення та активних бойових дій на території нашої країни німецька компанія-підрядник відмовилася від виконання контракту на виконання підрядних робіт, мотивуючи це неможливістю їх виконання форс-мажорними обставинами. Команда університету, не витрачаючи кошти Європейського інвестиційного банку, успішно завершила етап проектування – університет самостійно розробив проекти трьох корпусів із залученням сертифікованих спеціалістів та отримав експертні висновки, на підставі яких було оголошено тендери на виконання робіт.

Тендерна документація на наступні етапи, підготовлена ​​робочою групою науковців Полтавського технологічного університету, стала моделлю, за якою Європейський інвестиційний банк співпрацюватиме з іншими вишами, які беруть участь у проекті.

«Власний проект університету дозволив університету заощадити близько 2 млн євро з 7,5 млн євро, виділених на проектні роботи, і спрямувати їх на ремонт корпусів. Це величезний внесок всього колективу в розвиток університету. Ми систематично працюємо над створенням комфортних умов для учасників навчального процесу, науково-педагогічних працівників, співробітників і студентів Полтавського технологічного університету, адже наш університет, маючи статус класичного багатопрофільного університету європейського рівня, утверджує бренд лідера інновацій в українському та європейському освітньому просторі, зазначив проректор.

Полтавський технологічний університет планує масштабну модернізацію інфраструктури університету

Університет працює над черговим пакетом проектно-кошторисної документації. Для завершення термомодернізації навчальних корпусів та студентських гуртожитків планується повне використання коштів Європейського інвестиційного банку Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

Проект «Вища освіта. «Енергоефективність та сталий розвиток» реалізується завдяки Грантовій угоді «Енергоефективність та сталий розвиток України» з Європейським інвестиційним банком та Північною екологічною фінансовою корпорацією. Проект ініційовано та розроблено Міністерством освіти і науки України спільно з Європейським інвестиційним банком з метою підтримки українських університетів у ефективному використанні енергоресурсів.

Загальна вартість проекту становить 160 млн євро. Університети-учасники мають отримати комфортні умови навчання, покращити матеріально-технічну базу та суттєво скоротити енергоспоживання.[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ