Третій антарктичний сезон «Ноосфери» триває: криголам знову на шляху до «Вернадського» МОН Укріїни

Свіжі Новини за останній час:

Українське науково-дослідне судно «Ноосфера» продовжує третій антарктичний сезон. Сьогодні, 15 березня 2024 року, криголам вирушив з порту Пунта-Аренас (Чилі) до станції «Академік Вернадський».

 Наш флагман має дві важливі місії:

  • доправити на станцію 29-ту Українську антарктичну експедицію. 14 її учасників та учасниць мають змінити колег з 28-ї УАЕ, які відпрацювали в Антарктиці вже майже рік. Разом з новою командою на «Вернадський” їде чимало вантажів для її зимівлі, зокрема, їжа, речі, пальне тощо. Загалом 50 тонн вантажів та 140 куб. м пального. 
  • забезпечити проведення сезонних досліджень в Південному океані та на станції «Академік Вернадський», зокрема, в межах міжнародних проєктів. Один з них стосується вивчення можливого розповсюдження силіконів в Антарктиці. Вчені відбиратимуть проби фітопланктону, крилю, донних осадів, необхідні для подальших досліджень.

Капітаном цього рейсу «Ноосфери» є Павло Панасюк. Саме він свого часу вів судно в його перший антарктичний сезон.

Нагадуємо, що нині триває вже третій антарктичний сезон «Ноосфери». Він почався 17 листопада 2023 року, коли криголам вирушив з порту Кейптауна до крижаного континенту.

Судно забезпечило перезмінку на польській антарктичній станції «Арцтовський», а також доправило на «Вернадський» сезонну експедицію для проведення технічних та наукових робіт. Відтак «Ноосфера» чекала на другий вихід до Антарктики в Чилі.

Бажаємо нашому криголаму гарної дороги та успішного виконання його місії!

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ