[ad_1]
Щоб вчитель залишався в курсі подій і розумів, як реагувати на зміни, йому потрібне натхнення та вдосконалення
Професія вчителя потребує постійного натхнення та професійного розвитку.
Про це йшлося під час презентації навчальний проект для майбутніх учителів «MentorMe» громадської організації «Edukacja 360».
За словами колишнього міністра освіти і науки Лілії Гринивич, нині український вчитель має пройти 150 годин підвищення кваліфікації протягом 5 років, тобто 30 годин на рік.
«А їх було ще менше. Для порівняння, у Сінгапурі, який посів перше місце за результатами міжнародного дослідження PISA у 2022 році, вчителі повністю оплатили та зарезервували у свій робочий час 100 годин підвищення кваліфікації на рік», – підкреслила Гриневич.
За словами екс-міністра, щоб вчитель був у курсі подій і розумів, як реагувати на зміни, йому потрібне постійне натхнення та вдосконалення.
«Коли людина виділила і заплатила час за можливість вчитися в інших, ділитися досвідом, тоді вона має інший спосіб мислення, цю рутину. Водночас ми маємо забезпечити підвищення можливостей професійного розвитку вчителів», – впевнена Гриневич.
Лілія Гриневич також переконана, що в Україні потрібно переглянути вимоги до вищої педагогічної освіти.
«Якщо ми зараз подивимося на педагогічну освіту на різних факультетах, інколи є дуже невеликий педагогічний елемент, щоб пізніше задокументувати кваліфікацію. Це слід переглянути. Якщо педагогічний елемент номінальний, нецікавий, ґрунтується лише на теоретичних аспектах і навіть не відображає сьогоднішніх тенденцій, наприклад щодо реформи Нової української школи, то це, безперечно, демотивує майбутніх учителів», – сказала Гриневич.
[ad_2]
Надано з: Освіта UA