Навички майбутнього для українських дітей: презентували дослідження та платформу для підтримки учнівства МОН Укріїни

Свіжі Новини за останній час:


1 травня на заході «Формування в учнівства життєвих навичок як нагальна умова для надолуження прогалин у навчанні», що відбувався в Києві, презентували результати дослідження навичок майбутнього в учнівства й новий проєкт із подолання освітніх втрат. Презентацію організувала громадська організація «ЕдКемп Україна» за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Минулого року Україна вперше долучилася до міжнародного дослідження соціально-емоційних навичок (ДоСЕН). Дослідження на національному рівні проводила ГО «ЕдКемп Україна» у співпраці з Державною службою якості України. Участь узяли майже 5 тисяч дітей із 19 регіонів. Тож результати є репрезентативними для всіх регіонів, окрім Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Харківської та Херсонської областей і Криму.

Опитування показало, що у старшокласників менше розвинені навички мотивації, довіри, оптимізму й упевненості, ніж у молодших учнів. Водночас молодші діти гірше вміють співпереживати й демонструють нижчі показники толерантності, відповідальності, креативності та допитливості. Загалом добре сформовані соціально-емоційні навички позитивно впливають на успішність і мотивацію до навчання.

«У моменти змін, невизначеності та травми соціально-емоційні навички особливо важливі, можливо, ще важливіші за традиційні навички. Знайти орієнтири, бути ефективними, мати свободу волі й мобілізувати свої когнітивні, соціально-емоційні ресурси — такі речі в момент кризи дуже важливі», — говорить Андреас Шляйхер, засновник досліджень PISA і ДоСЕН, директор Директорату освіти та навичок ОЕСР

Також експерт додає, що саме інвестиція в розвиток соціально-емоційних навичок у воєнні та повоєнні часи може не тільки підтримати освіту, учнівство, батьківство, педагогів, а й стати ресурсом стрімкого розвитку освіти.

«Уперше таке масштабне дослідження стосувалося не академічних знань, а саме м’яких навичок. І це не менш важливий фокус. Концепція Нової української школи передбачає формування компетентностей, водночас маємо ще чимало роботи, щоб остаточно перейти від парадигми завчання інформації до аналізу, рефлексії та креативності. Вдячний партнерам за те, що участь України в дослідженні стала можливою. Спільно працюємо над розвитком нашого людського капіталу», — зазначив Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України.

З детальними результатами дослідження можна ознайомитися за покликанням.

Для розвитку м’яких навичок і подолання освітніх втрат експерти презентували платформу «ПОВІР». Її створено для підтримки учнівства, що зіткнулося з викликами в навчанні. На платформі діти зможуть «підтягнути» математику, українську та англійську мови в гейміфікованому форматі.

«Розуміємо, що через різні життєві обставини, у яких зараз опинилася фактично кожна українська дитина, мотивація вчитися і дізнаватися щось нове, можливо, губиться серед інших викликів. Проте ми, дорослі, маємо усвідомлювати, що час дитинства обмежений, тому маємо стояти на сторожі щастя та юних мрій наших дітей. Ми віримо в їхній успіх, і найголовніше — завдяки платформі «ПОВІР» допомагаємо повірити українським ученицям і учням у власні сили, у здатність долати виклики, удосконалюватися та досягати успіху», — говорить Олександр Елькін, голова Ради ГО «ЕдКемп Україна», член Консультативної ради з питань сприяння розвитку системи загальної середньої освіти при Президентові України.

Апробація «ПОВІР» триватиме до кінця 2024 року й охопить 2000 дітей. Учні зможуть «підтягнути» математику, українську та англійську мови. Досвід дитини на платформі — гейміфікований. Учні й учениці встановлюють рекорди, долаючи виклики, за що отримують відзнаки та накопичують віркоїни (валюту ПОВІР), щоб потім обміняти їх на брендовані подарунки або задонатити тим, хто потребує підтримки під час війни. Модель навчання поєднує «спринти» й «марафони» — два формати роботи учнівства з тренерами і тренерками з предметів, які спираються на коротко- і довготривалу мотивацію. 

Освітня платформа «ПОВІР» реалізовується Українським інститутом розвитку освіти, ГО «ЕдКемп Україна», ГО «Смарт освіта» у співпраці з Організацією економічного співробітництва та розвитку і на запит держави, а саме Комітету Верховної Ради з питань науки, освіти та інновацій, Консультативної ради з питань сприяння розвитку системи загальної середньої освіти при Президентові України, Міністерства освіти і науки України, платформи «Всеукраїнська школа онлайн». Підтримка надається Міжнародним фондом «Відродження», глобальним фондом «Освіта не може чекати» (Education Cannot Wait), проєктом «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ