На початку вступної кампанії Міністерство освіти і науки України різко обмежило прийом до аспірантури

[ad_1]

На початку вступної кампанії Міністерство освіти і науки України різко обмежило прийом до аспірантури

Міністерство освіти і науки кардинально змінило правила набору до аспірантури

Міністерство освіти і науки кардинально змінило правила набору до аспірантури в день початку вступних іспитів, скасувавши можливість вступу на денну контрактну форму навчання та вкотре збільшивши кількість балів.

Як повідомляє прес-служба Міносвіти, рішення ухвалили через надмірне захоплення аспірантурою серед чоловіків призовного віку.

Саме це спонукає МОН змінити цьогорічні правила набору на навчання третього ступеня.

Уже на початку призовної кампанії в МОН зрозуміли, що аспірантура може стати корупційним інструментом ухилення від мобілізації.

Для вирішення цієї проблеми, згідно з рішенням Міністра освіти і культури, прийом до аспірантури цього року відбуватиметься виключно на підставі державного нормативу.

При цьому кількість місць на бюджетному навчанні становитиме 7 тис. осіб, а кількість осіб, які мали намір отримати ступінь доктора філософії чи доктора мистецтвознавства у 2024 році – 140 тис. осіб. Люди.

Вступ до аспірантури за контрактом цьогоріч буде можливий лише на заочну та вечірню форми навчання, навчання в яких не дає права на відстрочення.

У міністерстві також наголосили, що підставою для змін правил прийому на роботу є спеціальна постанова міністра освіти і культури, яка була прийнята на підставі спеціальних повноважень, наданих законом «Про освіту» на період воєнного стану.

Наразі документ не оприлюднений.

Крім того, МОН вдруге підвищило поріг єдиного вступного випробування при розрахунку конкурсного балу для всіх вступників до магістратури спочатку зі 130 до 150 балів, а тепер до 160.

«МОН наголошує, що освіта не є способом ухилення від конституційних зобов’язань. Аспірантура – ​​відповідальний процес, спрямований на поглиблення наукових досягнень і розвиток наукового пласту української освіти в цілому. Таким чином ми забезпечуємо право на освіту, зокрема шляхом ведення облікового запису випускника», – запевнили в МОН.

Приєднуйтесь до каналу, щоб отримувати оперативну інформацію щодо стартової кампанії Вступ.ОСВІТА.UA. Навчання в магістратурі та аспірантурі в Telegram.

[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ