МОН затвердило Порядок набору на навчання до вищих навчальних закладів – Освіта.UA

[ad_1]

МОН затвердило Порядок прийому на навчання до вищих навчальних закладів

Документ визначає основні принципи та процедури, якими керуватимуться університети під час призовної кампанії

Міністерство освіти і науки України затвердило Порядок набору на бакалавра, магістра, доктора філософії та доктора мистецтвознавства у 2024 році.

Відповідний наказ підписав міністр освіти і науки Оксен Лісов.

Метою документа є забезпечення рівного доступу до вищої освіти, підвищення якості освітнього процесу та врахування сучасних потреб суспільства та ринку праці.

Документ визначає основні принципи та процедури, якими керуватимуться університети при організації набору.

У документі також чітко визначені дати проведення всіх етапів призовної кампанії та формули розрахунку конкурсного результату, вагові коефіцієнти з предметів НЗТ та творчого конкурсу, таблиці перерахунку залікових балів НЗТ у оцінки тощо.

Відповідно до Порядку конкурсний відбір до вищих навчальних закладів здійснюватиметься за результатами загальнодержавного багатопредметного іспиту з чотирьох предметів, три з яких є обов’язковими для всіх вступників, а учасник має право обрати ще один предмет.

Учасники творчих та спортивних спеціальностей, крім результатів НМТ, мають пройти творчий конкурс.

Водночас кандидати зможуть вступати за результатами незалежного ЗНО 2021 року або ЗНО 2022-2023 років.

Учасники зможуть подати до п’ятнадцяти заявок за всіма критеріями набору: п’ять заявок на бюджет і максимум десять заявок на закупівлі.

До конкурсу на бюджетні місця будуть допущені учасники, які наберуть за конкурсом не менше 130 балів, але ця умова не поширюватиметься на учасників, які є дітьми загиблих захисників України.

Конкурсний результат учасників галузей знань «Право», «Менеджмент та державне управління», «Міжнародні відносини», спеціальностей «Стоматологія», «Медицина», «Фармація, промислова фармація», «Педіатрія» галузі знань «Охорона здоров’я» не може бути нижче 150 балів.

Також у 2024 році заборона на позаконкурсний вступ навіть за контрактом поширюватиметься на всі спеціальності та рівні вищої освіти.

Приєднуйтесь до каналу, щоб отримувати оперативну інформацію про НМТ/ЗНО та призову кампанію Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ