МОН планує зробити його зміст та наратив доступним для шкіл за кордоном – Освіта.UA

  1. ГОЛОВНА
  2. НОВИНИ
  3. МОН планує зробити його зміст та наратив доступним для шкіл за кордоном – Освіта.UA

МОН планує зробити зміст та розповідь доступними для шкіл за кордоном

Україна повинна проводити цілеспрямовану освітню політику, спрямовану на наші діаспори

Міністерство освіти і науки планує повертати українців із міграції через співпрацю з діаспорами та поширення українського контенту та наративів у загальноосвітніх школах учнів, які перебувають за кордоном.

Про це в інтерв’ю наголосив міністр освіти і науки Оксен Лісовий hromadske.uaкоментування проблеми масових міграцій дітей шкільного віку.

За його словами, Україна повинна проводити цілеспрямовану політику, особливо освітню, спрямовану на діаспори – як нові, так і старі.

За словами міністра, важливо зберегти українську ідентичність дітей.

Для цього відновлюється «Міжнародна українська школа».

Заклад отримає новий функціонал і має стати таким собі «міністерством іноземної освіти», яке створюватиме бази даних освітніх центрів, розроблятиме освітні програми окремо для кожної країни та шукатиме політичні рішення, пов’язані, наприклад, з моделями набору предметів.

Наразі, щоб уникнути перевантаження українських студентів за кордоном, розроблено українознавчий компонент.

Діти можуть вивчати українську мову, літературу, історію України та географію до 6 годин на тиждень.

Таке навчання може відбуватися як онлайн, так і в місцевих освітніх центрах, або під час факультативних занять з українськими вчителями в школах з великими громадами українських дітей.

«Від нас пішло близько 500 тисяч дітей шкільного віку. Взагалі у нас величезна діаспора… Це наш ресурс, це наш людський потенціал, який ми можемо залучити сьогодні, якщо дамо школам за кордоном сучасний контент, наш наратив», – аргументує міністр.
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ