МОН планує спростити шкільні освітні програми – Освіта.UA

  1. ГОЛОВНА
  2. НОВИНИ
  3. МОН планує спростити шкільні освітні програми – Освіта.UA

МОН планує спростити шкільні освітні програми

Вчителі повинні надавати дітям можливість досліджувати тему, яку вони вивчають

Міністерство освіти і науки працює над змінами в програмах початкової школи.

Про це в інтерв’ю повідомив міністр освіти і науки Оксен Лісовий hromadske.uaвідповіді на питання про необхідність спрощення деяких освітніх програм.

За його словами, «спрощення» не означає, що програми мають створюватися менш якісними. У той же час дітям слід давати можливість досліджувати тему, яку вони вивчають.

«Коли в «Українській літературі» ми перераховуємо 42 автори на рік, умовно, ми розуміємо, що діти не вникнуть у твір, не вдумаються в нього якісно, ​​не встигнуть зрозуміти вчинки героїв. Сьогодні штучний інтелект допомагає швидко написати будь-який твір. Навіщо штовхати дітей у ситуації, коли їх свідомо змушують фальшивити?» – зазначив Лісовий.

Він також підкреслив, що дітям важливо аналізувати та розвивати творче мислення та уяву. Цього буде важко досягти, якщо перевантажувати дитину.

«Потрібно більше часу приділяти засвоєнню матеріалу – не вчити його надто швидко, не наповнювати надто другорядною інформацією, яка, на жаль, передбачена програмою», – сказав міністр.

Лісовий повідомив, що влітку будуть переглянуті спрощені програми, з яких буде виключено все другорядне.

«Не кажучи про дисципліни, скажу так: ми працюємо над двома великими блоками предметів – гуманітарним і STEM-блоком (природничі науки плюс математика). Була створена злагоджена, творча команда людей, які працювали над цим. Вони вивчають освітні програми і виключають з них усе другорядне. Сподіваємося, що влітку ми зможемо запровадити спрощені програми, – сказав міністр освіти і науки.
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ