МОН оприлюднило орієнтовні критерії модернізації мережі університетів – Освіта.UA

[ad_1]

МОН МОН оприлюднило орієнтовні критерії модернізації мережі університетів

При модернізації мережі враховуватимуть кількість студентів та населення міста, де розташований університет

Міністерство освіти і науки оприлюднило орієнтовні критерії планової модернізації мережі університетів.

Відповідні дані оприлюднили в МОН під час засідання Асоціації ректорів вищих навчальних закладів за участю керівників департаменту освіти.

Зокрема, при модернізації мережі університетів враховуватиметься чисельність населення міста, де розташований університет, та кількість студентів у навчальному закладі.

Тож у містах із населенням менше 100 тис., де є один університет, що входить до складу міста, вищі навчальні заклади будуть збережені.

У містах з однаковим населенням, де працюють два університети, їх об’єднають.

У містах з населенням від 100 до 350 тис. можуть працювати два університети. Таким чином планується підтримати конкуренцію між університетами.

У містах з населенням понад 350 тис. мешканців мережу створюватимуть за принципом трьох типів: навчальні заклади, дослідницькі університети та ідеологічні академії.

Під час реорганізації також буде врахована студентська квота.

Передбачається, що в державному університеті (крім містоутворюючого) не може бути менше 5 тис. студентів денної форми навчання, а середня кількість студентів має становити 10 тис. студентів.

У 2024 році планується здійснити перший етап модернізації, тобто первинне об’єднання (укрупнення) шляхом зміцнення класичних закладів – педагогічних, гуманітарних та природничих наук; політехніка – технічна та будівельна; технологічні – сільськогосподарські, харчові та ветеринарні.

Другий етап передбачатиме створення великих «інноваційних хабів».

У результаті реформи кількість державних цивільних вишів скоротиться приблизно до 100 одиниць.

Водночас не підлягатимуть реорганізації заклади, підпорядковані Мінкульту та Міноборони, а також заклади, передані у 2022 році.[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ