Менше 20% випускників педагогічних вишів здобувають фах – Освіта.UA

[ad_1]

Менше 20% випускників педагогічних вузів вступають у спеціальність

Реформа має вирішити одну з проблем держави – працевлаштування студентів-бюджетників

Щороку держава замовляє навчання 12,5 тис. осіб. вчителів за державним замовленням, але лише 18-19% з них вступають у професію.

Про це заявив народний депутат, голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, коментуючи ухвалення парламентом у першому читанні законопроекту. № 10399метою якого є реформування фінансування вищої освіти.

Він підкреслив, що запропонована реформа має на меті вирішити одну з проблем – працевлаштування студентів-бюджетників.

«Наприклад, ми замовляємо приблизно 12 500 щороку. вчителів-контрактників, але лише 18-19% з них вступають у професію. Це трагедія, тому що держава витрачає величезні кошти на навчання в такому масштабі. Тому дітям, які навчатимуться за держзамовленням, ми хочемо дати гарантію роботи після закінчення навчання, – сказав Бабак.

Крім того, нардеп наголосив на важливості того, щоб після другого курсу студенти розуміли, що вони продовжують навчання на бюджеті, а держава надаватиме їм стипендію у розмірі мінімальної зарплати, щоб вони не могли думати про додатковий заробіток, але орієнтуватися на свою професію.

Як відомо, Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект про реформу фінансування вищої освіти.

Після ухвалення законопроекту на всій території України буде запроваджено систему освітніх стипендій, які будуть надаватися студентам для покриття витрат на навчання у вищих навчальних закладах.

При цьому державне замовлення буде збережено на спеціальності, в яких є суспільна потреба – безпека і оборона, державний сектор, медицина, мистецтво, педагогіка.

Держзамовлення буде збережено і щодо спеціальностей з особливою підтримкою держави.

Приєднуйтесь до каналу, щоб отримувати оперативну інформацію про NMT та стартову кампанію Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram.[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ