Документи, необхідні для вступу у 2024 році – Освіта.UA

 1. ГОЛОВНА
 2. НОВИНИ
 3. Документи, необхідні для вступу у 2024 році – Освіта.UA

Документи, необхідні для вступу в 2024 році

Перелік документів, необхідних для вступу до ВНЗ України у 2024 році

У 2024 році здобувачі вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти подаватимуть заяви лише в електронній формі, за винятком осіб, зазначених у п. 3 розділу VI Умов прийому на роботу до університету.

Учасники можуть подати не більше п’яти бюджетних запитів та не більше десяти запитів на закупівлю.

Заявки можна подати в електронному вигляді, заповнивши електронну форму на сайті https://vstup.edbo.gov.ua/.

Подання заяви в електронному вигляді

Для того, щоб подати заяву в електронному вигляді, необхідно зареєструвати особистий електронний кабінет в ЄДЕБО на сайті https://vstup.edbo.gov.ua/.

При реєстрації особа надає такі дані:

 • особиста електронна адреса, до якої особа має доступ. Надана адреса буде логіном для доступу до особистого електронного кабінету учасника;
 • пароль для входу в особистий електронний кабінет;
 • серія та номер документа (одного з документів) про здобуту освіту (підстава для вступу);
 • номер, ПІН-код та рік отримання сертифіката незалежного зовнішнього оцінювання (далі – сертифікат незалежного зовнішнього оцінювання) / сертифіката НМТ / екзаменаційного сертифіката, який отримано під час реєстрації в ЄВІ / ЄФВВ. За наявності даних різних років і вступних іспитів зазначаються будь-які з тих, що передбачені для використання на відповідній основі вступу;
 • тип, серія (за наявності) та номер документа, що посвідчує особу, або реєстраційний номер довідки про взяття на облік платника податків (РНОКПП) (у разі відсутності свідоцтва про професійну підготовку / сертифіката НМТ / ЄВІ / екзаменаційної картки ЄФВВ);
 • реквізити документів, що підтверджують підстави для спеціальних умов участі у призовній кампанії, відомості про які є в державних реєстрах.

Особа, яка має підстави для застосування особливих умов для участі у призовній кампанії, у разі відсутності відповідних документів у державних реєстрах до подання першої заяви повинна звернутися до одного з ВНЗ (особисто або в електронному вигляді) – поштою, якщо ВНЗ є можливість дистанційно провести належну перевірку документів) та надати документи, що підтверджують вказане право на створення індивідуальної картки в ЄДЕБО та надіслати скан-копії цих документів.

У закладах освіти створюються консультаційні центри при приймальних комісіях, завданням яких є надання допомоги особам у реєстрації особистого електронного кабінету та поданні заяв в електронній формі. Учасники можуть звернутися до консультаційного центру будь-якого навчального закладу.

Особи, які самостійно реєструють обліковий запис учасника, створюють особистий електронний кабінет учасника в ЄДЕБО в консультаційному центрі будь-якого навчального закладу:

 • у разі виявлення розбіжностей у персональних даних в ЄДЕБО (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, стать, громадянство тощо);
 • у документі про здобуту освіту (підстава для вступу);
 • у даних учасників ЗНО/НМТ/ЄФВВ/ЄВІ;
 • у разі подання документа, що підтверджує раніше здобуту освіту (підстава для вступу), інформація про яку відсутня в ЄДЕБО, за умови, що документи про освіту були видані до впровадження у їх виробництво фотополімерних технологій.

В особистому електронному кабінеті абітурієнт вносить номери телефонів (мобільного та/або домашнього) з кодами телефонів у міжнародному форматі для швидкого зв’язку між університетом та абітурієнтом, а також надсилає кольорову картку з фото розміром до 1 Мб. у форматі jpg із співвідношенням сторін 3×4.

Перед подачею першої заявки учасник може змінити введені номери телефонів. За потреби абітурієнт готує додаткові документи щодо попередньо здобутої освіти, дані сертифіката ЗНО/ЄВВ, сертифікати НМТ/ЄВІ різних років.

Подача заяви в паперовій формі

Заяви в паперовій формі подаються учасником у зв’язку з неможливістю зареєструвати особистий електронний кабінет учасника у випадках:

 • у разі подання документів іноземцями та особами без громадянства, за винятком осіб, які мають посвідку на постійне проживання в Україні та осіб, які підтверджуються посвідченням особи, яка потребує додаткового захисту, або посвідченням біженця;
 • у разі подання іноземного документа про освіту;
 • у разі подання документа про здобуту освіту, виданого до впровадження у виробництво фотополімерних технологій;
 • у разі подання заяви про участь у процедурі до закінчення строків, визначених цим Порядком подання електронних заяв/функціонування електронних кандидатських кабінетів;
 • якщо з інших причин неможливо зареєструвати особистий електронний кабінет вступника або подати заяву в електронному вигляді, що підтверджується довідкою приймальної комісії ВНЗ.

Заяву в паперовій формі кандидат подає особисто до приймальної комісії університету (за згодою університету або у разі перебування кандидата на тимчасово окупованій території – дистанційно за допомогою засобів електронного зв’язку).

Зміст заяви в паперовій формі відповідає змісту заяви в електронній формі.

Уповноважена особа приймальної комісії вносить відомості про кожну заяву в паперовому вигляді до ЄДЕБО в день її прийняття (з відповідним приміткою у разі подання заяви дистанційно).

Електронна ідентифікація особи, яка подає такі документи, за допомогою електронного підпису на основі кваліфікованого сертифіката електронного підпису вважається правильним виконанням вимоги щодо дистанційної ідентифікації особи, яка подає заяву в паперовому вигляді.

Щодо іноземців та осіб без громадянства, які подали заяву про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, відповідно до Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», заявник подає заяву про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту. додає такі документи:

 • копія паспортного документа іноземця чи особи без громадянства, засвідчена територіальним органом ДМС за місцем перебування іноземця чи особи без громадянства в Україні та/або з відміткою про прийняття оригіналу такого документа. на зберігання територіальному підрозділу ОМС;
 • довідка про подання заяви про захист в Україні.

У цьому матеріалі представлений мінімальний перелік документів. Детальний перелік документів ви можете переглянути в умови вступу до конкретного закладу або дізнайтеся, зателефонувавши до його приймальної комісії.
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ