До 1 вересня МОН визначить заклади, де проходитиме пілот спеціалізованої школи – Освіта.UA

[ad_1]

До 1 вересня МОН визначить заклади, у яких проходитиме пілотна програма ФО

У пілоті візьмуть участь учні 10-х класів шкіл, які відповідають критеріям академічних ліцеїв

У 2024 році МОН створить мережу та відбере школи, які стануть ліцеями та візьмуть участь у пілоті вищої спеціалізованої школи.

Про це повідомив заступник міністра освіти Андрій Сташков інтерв’ю «Нова українська школа».

За його словами, участь у пілоті візьмуть учні 10-х класів навчальних закладів, які відповідають критеріям академічних ліцеїв та самостійно погодяться брати участь в ухваленні реформи.

Після пілоту такі навчальні заклади збережуть цей статус, але це не обов’язково будуть школи, які зараз беруть участь у пілоті НУШ.

«До 1 вересня 2024 року ми повинні створити карту мережі старших шкіл, затвердити стандарт і вибрати перші об’єкти для пілотування. Зараз ми працюємо над їхнім відбором, який має базуватися на вимогах до академічних вузів. Ми обговорюємо, якими мають бути ці вимоги під час стратегічних сесій», – зазначив Сташков.

Він також пояснив, що в навчальних закладах будуть апробовані різні моделі профільного навчання, а кількість профілів у старшій школі залежатиме від кількості 10-класників, які там навчатимуться.

Передбачається, що учні матимуть індивідуальні траєкторії навчання, які можна будувати різними способами, наприклад, вибираючи чітко регламентований профіль, або пропонуючи учням вибір усіх предметів та інтегрованих класів, або пропонуючи змішаний варіант, де є профіль з основним змістом і вибором деяких предметів і курсів

«У пілоті ми будемо впроваджувати різні моделі, щоб вибрати ту, яка найкраще підходить нашій системі освіти, учням і вчителям», — підкреслив заступник міністра освіти.[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ