Деякі діти в Україні здобувають «умовну» освіту та науку – Освіта.UA

[ad_1]

Деякі діти в Україні здобувають «умовну» освіту – наукову

Часто таку «умовну освіту» здобувають діти внутрішньо переміщених осіб або за кордоном через труднощі адаптації

Деякі діти в Україні здобувають «умовну» освіту, тобто діти продовжують навчання в школах, які формально існують, але насправді не навчаються.

Це питання обговорюється в результатах тести благополуччя дітей в Україні після двох років повномасштабного вторгнення Індекс майбутнього.

За словами одного з авторів дослідження, психолога Олени Науменко, таку «умовну освіту» часто здобувають діти, евакуйовані в тил України, або ті, які залишаються за кордоном через труднощі з адаптацією на новому місці.

«У нас є значна кількість дітей, які зараз не навчаються в школі або, скажімо так, на умовному навчанні. Це така прихована проблема. Діти, які навчалися в Донецькій і Луганській областях, наприклад, переїхали в західні регіони або навіть за кордон, але їм важко адаптуватися. Їхні батьки не адаптувалися до місця та обмежують можливості інтеграції дітей. Діти продовжують навчання, наприклад, у школі №5 у Донецьку чи у школі №7 у Маріуполі, якої сьогодні практично немає», – зазначає психолог.

Вона також підкреслила, що в такій ситуації освіта набуває формального значення.

«У першу чергу ми думаємо про педагогічний колектив, який потрібно фінансувати, а для цього потрібно, щоб до нього зараховувалися діти. Це означає, що формально ми начебто навчаємо дітей, а насправді – ні», – попереджає Науменко.

Подібну тенденцію можна спостерігати і щодо дітей, які перебувають за кордоном: у країнах, де право на освіту не є обов’язковим, діти не мають права навчатися ні в українській, ні в іноземній школі.

«Є категорія дітей, які виїхали за кордон, але не навчаються. Я знаю, що в Польщі це не обов’язково, можна навчатися дистанційно в українській школі. І я знаю випадки, коли діти не вчаться ні тут, ні там, а за два роки перебування в Польщі взагалі не знають польської мови і взагалі не вчаться, – каже президент правління Української мережі для дітей. Права Дар’ Я Касьянова.

РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ «ІНДЕКС МАЙБУТНЬОГО».[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ