Цього року Україна планує отримати щонайменше $37 млрд – Освіта.UA

[ad_1]

Цього року Україна планує отримати не менше 37 мільярдів доларів

Допомога покриває всі витрати країни, крім Сил оборони

За попередні два роки Україна отримала 75 мільярдів доларів зовнішньої допомоги, яка покрила всі витрати країни, крім її сил безпеки та оборони.

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час щорічної прес-конференції.

«Першочерговим завданням є ресурсне забезпечення Сил безпеки і оборони, щоб забезпечити нашу стійкість у воєнний час. Друге завдання – побудувати в умовах війни нову економіку, яка також стане основою українського економічного дива. Третє завдання – продовження реформ на шляху до ЄС і подальша відбудова України», – сказав глава Уряду.

Прем’єр-міністр також зазначив, що попри повномасштабне вторгнення Росії, уряду вдалося зберегти макрофінансову стабільність у країні.

Він також підкреслив, що Україна витрачає власні кошти на потреби оборони та безпеки.

«Можна сказати, що кожна гривня, яку платить український підприємець, громадянин України, йде на безпеку і оборону. За іншими напрямками нам потрібна допомога партнерів», – сказав Шмигаль.

Загалом за попередні два роки було отримано зовнішньої допомоги на 75 млрд доларів. Цього року планується залучити не менше 37 мільярдів доларів.

Водночас прем’єр-міністр зазначив, що Україна очікує більшої допомоги. Наразі найбільшими донорами прямої бюджетної підтримки є ЄС, США, МВФ, Японія, Канада, Велика Британія, Світовий банк, а також інші країни G7 та Північної Європи.

Крім того, Шмигаль наголосив на важливості цього року почати використовувати надходження від заморожених російських активів.

«Допомога партнерів є надзвичайно важливим інструментом, але нам потрібна передбачуваність і стабільність незалежно від часу, незалежно від політичних коливань і виборчих циклів у світі. Тому конфіскація російського майна має стати надійним джерелом підтримки нашої країни та фінансування нашого відновлення», – наголосив Прем’єр-міністр.

Він додав, що Захід заморозив близько 300 мільярдів євро російських державних активів. В основному це різні види фінансових інструментів (облігації).

«Сьогодні більшість партнерів підтримують ідею використання російських активів для відновлення України. Ми вже розуміємо, що є повна готовність використати кошти від отриманих заморожених російських активів на користь України. Але це лише перший крок. Нас цікавить конфіскація. Тому що це покарання агресора за злочини, за які він має заплатити», – наголосив глава уряду.

Зараз триває робота зі створення міжнародної робочої групи з питань конфіскацій. Окремо Україна опрацьовує питання використання прибутків, отриманих від російських активів і конфіскацій, з ЄС і Бельгією, оскільки ця країна має найбільшу кількість заморожених активів у РФ.[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ