6 найкращих рекомендацій для батьків – Освіта.UA

[ad_1]

Стажування для підлітків: 6 найкращих рекомендацій для батьків

Прості рекомендації, які зроблять процес працевлаштування більш плавним та ефективним

Літо в самому розпалі, а це означає, що підлітки, зацікавлені не тільки в тому, щоб заробити перші гроші, але й отримати певні навички та пройти консультацію з питань кар’єри, можуть піти на стажування.

Нагадаю, що офіційне працевлаштування підлітків можливе з 16 років. Але за згодою батьків або осіб, які їх замінюють, вони можуть бути прийняті на роботу з 14-15 років.

Підлітки можуть працювати в зоні обслуговування, бути особистими помічниками та виконувати прості завдання, допомагати у відділах кадрів, працювати у сфері цифрового маркетингу, управління проектами тощо.

Стажування – це виклик не лише для підлітків, а й для батьків. Тому вкрай важливо дотримуватися таких простих рекомендацій, які зроблять процес працевлаштування більш плавним і ефективним.

  • Комфортне психічне середовище. Для дитини важливо, щоб її перший професійний досвід не відбивав бажання працювати і не створював помилкових уявлень про те, що відбувається на роботі. Вважаю, що для першого досвіду варто попросити друзів взяти дитину на стажування. Тому спочатку ми розуміємо, де в колективі, в якому працюватиме підліток, є безпечне середовище. Ви також можете запропонувати своїй дитині стажування у вашій компанії, якщо вона не перебуває під вашим безпосереднім керівництвом.

  • Ретельний підбір менеджера. До підлітків потрібен індивідуальний підхід, а керівник, який вміє налагодити контакт з молоддю, зробить процес стажування максимально цікавим і корисним. Дізнайтеся заздалегідь і проаналізуйте, хто буде лідером вашої дитини. Адже саме ця людина впливатиме на мотивацію та інтерес підлітка до професії. Перший супервізор повинен стати взірцем етичних цінностей і лідерських якостей, а також постійно надавати конструктивний зворотній зв’язок, який допоможе дитині зрозуміти свої сильні сторони та сфери розвитку.
  • Варто почати з чогось малого, щоб отримати уявлення про все. Перші навички мають бути досить простими, але корисними: тайм-менеджмент, комунікабельність, відповідальність за окремі завдання. А ще – переговори. Нехай ваша дитина розповість про очікування: що вона повинна робити в компанії і чого компанія очікує від нового співробітника. Ці речі допоможуть вам швидше адаптуватися до робочого середовища та розвинути базові бізнес-навички.
  • Тренування замість контролю та надмірної опіки. Часто буває, що батьки приводять підлітка на співбесіду, а потім дзвонять, розпитують, намагаються втрутитися в процес і все контролювати. Таке стажування не має сенсу ні для дитини, ні для батьків, ні для роботодавця. Дитина має розраховувати на власні сили, вчитися самостійно приймати рішення та будувати стосунки в колективі. Не потрібно втручатися в усі дрібниці, але водночас будьте відверті, якщо дитина хоче з вами проконсультуватися та обговорити певні нюанси. Краще вибрати посаду тренера, пояснити, що у вас є певний досвід і ви готові ним поділитися і допомогти при необхідності. Але тут є ще один важливий момент – домовтеся з самого початку, щоб при виникненні будь-яких проблем і конфліктів дитина зверталася до вас і розповідала, що відбувається. Потім ви можете разом вирішити, як краще діяти за певних обставин.
  • Прозорість джерел фінансування стажування. Іноді батьки самі готові виступити спонсорами стажування. У цьому випадку дитині краще знати, чиї гроші вона отримає. Подумайте про фінансове питання з самого початку, хоча, звичайно, краще, якщо воно буде вирішуватися без вас. В ідеалі компанія вже має встановлений механізм оплачуваного стажування, і ваша дитина приймає ці умови.
  • Якісна профорієнтація. Стажування – найкращий спосіб дізнатися про плюси та мінуси роботи в корпорації, малій та середній компанії, а також прийняти рішення про відкриття власного бізнесу. Тому це потужний інструмент кар’єрного консультування, який допоможе вам прийняти рішення щодо подальшого навчання та розвитку. Зверніть увагу на те, що саме дитині подобається або, навпаки, відштовхує в роботі. Тож ви можете допомогти їй вирішити, як будувати свою кар’єру в майбутньому.

Стажування – це унікальна можливість для підлітків отримати перший професійний досвід, розвинути важливі навички та визначитися з подальшою кар’єрою.

Батькам важливо створити для дитини комфортні та безпечні умови, підтримувати її, але не надмірно контролювати, адже найголовніше для підлітка – успішно адаптуватися в робочому середовищі та сформуватися як особистість і майбутній професіонал.

Надія Омельченко, віце-президент ІТ-Інтегратор, засновник Фонду освітніх ініціатив.



[ad_2]
Надано з: Освіта UA

 
Вітаємо☀️ Це віртуальна підтримка від Агенції StudentWay ➡️

Якщо бажаєте отримати відповідь скоріше, ТЕЛЕФОНУЙТЕ 📲+38 067 636 72 47 Тетяна 📲+38 097 113 76 29 Олена