29-та УАЕ прибула на станцію «Академік Вернадський»: стартувала перезмінка річних команд МОН Укріїни

Свіжі Новини за останній час:


На «Академіку Вернадському» почалася перезмінка річних експедиції. У ніч з 20 на 21 березня (за українським часом) наше судно «Ноосфера» доставило до станції 29-ту Українську антарктичну експедицію, яка має замінити колег з 28-ї УАЕ.

Найближчими днями триватиме розвантаження криголама. Полярники мають переправити на берег 50 тонн вантажів та 140 тонн пального, необхідних для наступного року зимівлі. Оскільки через рельєф дна «Ноосфера» не може підійти до причалів станції, усе це перевозитимуть моторними човнами від протоки Пенола, де зупинилося судно, до острова Галіндез, де розташований «Вернадський».

Також учені й фахівці 28-ї УАЕ передаватимуть справи команді 29-ї експедиції.

Доки «Ноосфера» йшла з Чилі до станції, учасники сезонного загону вже почали проведення запланованих досліджень з біології, геології та геофізики. Зокрема, були відібрані перші зразки фітопланктону для міжнародного проєкту з вивчення можливого поширення силіконів в Антарктиці. Робота сезонної експедиції триватиме під час перезмінки річних УАЕ, а також як судно йтиме назад до Чилі. Про найцікавіші результати ми розкажемо окремо.

А поки бажаємо нашим полярникам успішної перезмінки і гарної погоди.

Нагадуємо, що «Ноосфера» з 29-ю УАЕ на борту вирушила з порту Пунта-Аренас до Антарктики 15 березня. Крижаного континенту судно дісталося менше ніж за тиждень.

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ