Уряд проведе експеримент із впровадженням освітніх грантів – Освіта.UA

[ad_1]

Уряд поекспериментує із запровадженням освітніх стипендій

Найближчим часом уряд ухвалить рішення про експеримент із запровадженням субвенційного фінансування

Найближчим часом Рада прийме рішення про запровадження експерименту щодо грантового фінансування вищої освіти.

Про це повідомив голова парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

За його словами, за результатами експерименту буде адаптовано та прийнято відповідний законопроект, який має повністю набути чинності наступного року.

«Найближчими тижнями уряд має прийняти постанову, якою в експериментальному порядку запровадять стипендії для навчання у ВНЗ. Таким чином ми побачимо, що оберуть діти, і спробуємо матеріально заохотити їх обирати потрібні державі професії. За результатами експерименту із запровадженням субсидій ми зможемо зробити висновки та відповідним чином адаптувати законопроект №10399 до другого читання, щоб він був ухвалений до кінця цього року та набув чинності наступного року. , – сказав Бабак.

Він також повідомив, що повний перехід на систему державних субсидій чи пільгових кредитів при відмові від держпостанови виглядає дещо ризикованим.

«Наші кандидати часто обирають професії, які зараз вважаються «модними», а це означає, що країна ризикує втратити дуже важливі, непопулярні спеціальності. Законопроектом №10399 ми намагаємося запровадити перехідний період, протягом якого Україна залишиться в державних закупівлях, особливо за тими спеціальностями, які потрібні державі і де держава має монополію на виплату зарплати: вчителі, лікарі, енергетики. , спеціалісти Укрзалізниці тощо». – зазначив голова профільного парламентського комітету.[ad_2]
Надано з: Освіта UA

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ