Роз’яснюємо про вступ на творчі спеціальності в 2024 році МОН Укріїни

Свіжі Новини за останній час:


Вступники до ЗВО на творчі спеціальності цього року обов’язково складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), а також творчий конкурс.

Вступ на вищу освіту потребує підтвердження знань, здобутих у закладах середньої освіти, тому складання НМТ, зокрема й для творчих спеціальностей, є обов’язковим. Таку вимогу послідовно відстоюють у МОН в межах політики держави з посилення якості вищої освіти.

Здобуття ступеня бакалавра (а отже, вищої освіти) в мистецькому ЗВО — це не лише розвиток творчості. Це також здобуття фундаментальних знань, компетентностей, які передбачені особою, у якої є вища освіта.

Безумовно, творчий конкурс є ключовим критерієм для вступу на мистецькі спеціальності і має найбільший вплив на конкурсний бал вступника — 60%. Натомість результати НМТ відіграватимуть меншу роль у формуванні вступного бала, ніж творчий конкурс — по 10% конкурсного бала за кожний предмет.

Нагадаємо, що тестування в межах НМТ передбачає чотири предмети, з яких три — українська мова, історія України та математика — є обов’язковими. Право вибору четвертого предмета — за вступником. Для вступу на творчі спеціальності (у разі розподілу ваги балів між ТК і НМТ на рівні 60-40) бали з кожного предмета НМТ відіграватимуть невирішальну роль у сумі загального вступного бала, але все ж будуть будуть мати місце, що свідчить про готовність вступника до вищої освіти.

Нагадуємо, що вступ до закладів фахової передвищої освіти на творчі спеціальності не вимагає складання НМТ.

Також наголошуємо: складання НМТ дає можливість вступнику подавати заяви не лише на мистецькі, але й на всі інші спеціальності, а також обирати місце навчання з урахуванням результатів конкурсного відбору.

Детальніше про проєкт Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році — за покликанням.

Назад
WhatsApp
Telegram
Skype
Messenger
Viber
ОНЛАЙН ЧАТ